1

991 yılında Chicago topraklarında başlayan Lollapalooza festivali son iki yıldır Berlin’e de yerleşmiş durumda. Geçtiğimiz yıl headliner olarak Radiohead’i ağırlayan festival, eylül ayında ülkemizde Berlin’e ufak çaplı bir kavimler göçü yaşanmasına neden olmuştu. Geçtiğimiz yıldan sonra merakla beklenen Lollapalooza Berlin’in 2017 programı açıklandı.

Berlin’de ilk kez 2015 yılında Tempelhof Airport‘ta düzenlenen ve organizasyon açısından sınıfta kalan Lollapalooza, geçtiğimiz yıl Treptower Park‘a taşınıp programına Radiohead, Kings of Leon, Paul Kalkbrenner ve New Order gibi önemli isimleri yerleştirerek itibarını kurtarmıştı. Rock’n Coke ülkemizden gitti gideli, teselliyi yakın mesafedeki festivallerde aradığımızdan yavru vatan Berlin’e gelen Lollapalooza bizler için oldukça önemli. Bu yılki Lollapalooza’nın Berlin ayağının konukları arasında; Foo Fighters, Mumford & Sons, The xx, Two Door Cinema Club, London Grammar, Rudimental, Metronomy, Michael Kiwanuka, Django Django, George Ezra, The Vaccines gibi isimler yer almakta.

Heyecan bastı, biletimi alıp programımı yapmak istiyorum diyenleri şuraya alalım. Bana tam listeyi göster diyenler ise aşağıya gelsin.