Lido‘yla tanışalım: kendisi Norveçli bir müzisyen/yapımcı/söz yazarı. Daha önce Lido’dan Backyard Sounds‘da bahsetmiştim. EP’si ‘Pelican Fly‘ tarafından yayınlanan müzisyen hem kayda değer ilk EP ‘I Love You’ , hem de yaptığı birbirinden başarılı remix’ler ile bu tanışmayı fazlasıyla hakediyor.

Backyard Sounds’da ‘I Love You’ şarkısından bahsetmiştim, bu şarkı EP’ye de ismini veriyor. Dört şarkılık EP gerçekten de Lido’nun kendisi gibi genç bir çok müzisyenin arasından sıyrılabileceğini gösteriyor. Dört şarkının dördü de birbirinden iyi, EP’nin kendi içinde bir tutarlılığı var ve ilk EP’den bekleneni yapıp Lido gibi genç ve yeni ünlenmekte olan bir müzisyenin müzikal duruşunu sergiliyor. EP’nin tamamını dinlemenizi öneriyorum, oldukça enerjik bir çalışma. Benim EP’deki favorim ise ‘Lost’.

Gelelim Lido’nun yaptığı remix’lere. Remix’lediği müzisyenler arasında Banks, Bastille, Disclosure ve AlunaGeorge gibi isimler var ve remix’lerin çoğuna Soundcloud sayfasından ulaşmanız mümkün. Bu remix’ler arasında en çok ilgiyi gören Disclosure’ın Sam Smith ortaklığındaki şarkısı ‘Latch’ oldu ama eğer siz de artık Disclosure remix’lerinde doyma noktasına ulaştıysanız, Banks – Drowning ve Bastille – Bad Blood remix’leri de oldukça başarılı.

Hem EP’si, hem de yaptığı remix’lerle şimdiden ilgi toplamaya başlayan Lido, yakın zamanda oldukça popüler olup, bir çok genç müzisyenin arasından sıyrılabilir. Bunu hakedip haketmediğini ise zamanla göreceğiz. Şimdilik kendisine bir şans vermekte fayda var.

Soundcloud | Facebook | Twitter