R

ock and Roll’un yaratıcısı, Sun Records’un sahibi Sam Phillips’in hayatı yeni bir proje ile beyazperdeye aktarılacak. Şimdilik ismi belli olmayan projede Leonardo DiCaprio ve Mick Jagger da yer alacak.

1952’de kurulan; Elvis Presley, Johnny Cash, Jerry Lee Lewis gibi isimleri müzik dünyasıyla tanıştıran, 1956’da ise Million Dollar Quartet’in yayınlanması ile müzik tarihini ellerinde şekillendiren Sun Records’un sahibi Sam Phillips’in hayatı filme uyarlanıyor.

Leonardo DiCaprio ise iddalı yapımda başrolde yer alacak. The Revenant’tan beri yeni ve doğru bir projenin peşinden koştuğu söylenen Oscar ödüllü (nihayet) oyuncunun Sam Phillips rolü ile nasıl bir performans sergileyeceği fazlasıyla merak konusu.

Geçtiğimiz sezon HBO çatısı altında yayınlanan lakin tek sezonda tıkalı kalan Vinyl’da yapımcılık yapan Mick Jagger’ın, bu filmde de benzer bir rol alacağı söylenmekte. Detayların şimdilik çok az olması nedeniyle kafamızda projeyi şekillendirmek biraz zor. Fakat bu yapımın oldukça ses getireceğini tahmin ediyoruz.