G

eçtiğimiz yıl kasım ayında tıpkı David Bowie, yeni albümünü yayımladıktan kısa bir süre sonra aramızdan ayrılan Leonard Cohen, yaşayan efsaneler kategorisinden ayrılıp gökyüzündeki yıldızlar arasında yerini aldı. Ölümünün ardından Leonard Cohen için Jesse Lauter, Hannah Gold ve Josh Kaufman tarafından organize edilen amma konserinin kaydının önümüzdeki günlerde albüm formatında yayımlanacağı duyuruldu.

24 Ocak’ta Jesse Lauter, Hannah Gold ve Josh Kaufman‘ın organize ettiği “Sincerely, L. Cohen: A Live Celebration of Leonard Cohen” isimli bir amma konseri düzenlendi. Bu konserde Josh Ritter, Okkervil River’dan Will Sheff, Sonic Youth’tan Lee Ranaldo, Holly Miranda, Patti Smith Group’dan Lenny Kaye ve daha birçok sanatçı Leonard Cohen‘in klasikleşen şarkılarını seslendirdi. Bugün Brooklyn merkezli Royal Potato Family plak şirketi, bu anma konserinin kaydını dijital ve plak versiyonuyla yayımlayacağını duyurdu. 21 Eylül‘de, yani Leonard Cohen‘in 83. yaş gününde dijital olarak yayımlanacak albümün sadece 500 adet basılacak plakları ise 24 Kasım‘da satışa çıkacak.

Albümde yer alacak şarkıların listesine bakmak ve açılış parçası olan Delicate Steve‘in “Hallelujah” cover’ını dinlemek isteyenler aşağıya buyursun.


 

cover-artsincerelycohen
Sincerely, L. Cohen: A Live Celebration of Leonard Cohen:
01 Delicate Steve: “Hallelujah”
02 Leslie Mendelson: “Sisters of Mercy”
03 Osei Essed: “Diamonds in the Mine”
04 Holly Miranda / Joan as Police Woman: “I’m Your Man”
05 Josh Ritter: “Chelsea Hotel #2”
06 Amy Helm: “Hey, That’s No Way to Say Goodbye”
07 Elvis Perkins: “Is This What You Wanted”
08 Richard Thompson: “Bird on the Wire”
09 Richard Thompson: “Story of Isaac”
10 Lenny Kaye: “Beautiful Losers”
11 Ian O’Neill: “Memories”
12 Cassandra Jenkins: “In My Secret Life”
13 Teddy Thompson: “Ballad of the Absent Mare”
14 Alana Amram: “Suzanne”
15 Lee Ranaldo: “Famous Blue Raincoat”
16 Will Sheff & Friends: “So Long, Marianne”