G

eçtiğimiz yaz hava şartları nedeniyle gecenin büyük bölümünde hayal kırıklığı yaratan Minipax, sabahında Boris Werner ile Suma Beach Orman Sahnesi‘ni müziği ve enerjisiyle kasıp kavuran, herkese muhteşem bir after yaşatan Ellen Allien, tekrar kapsama alanımıza giriyor.

Elektronik müzikle Londra’da tanışan ve Berlin’e ayak bastığında doğrudan olaya giriş yapıp gece kulüplerini aşındıran Elen Allien, bir yandan müzisyen kimliği, diğer yandan efsane olan radyo programıyla yavaş yavaş ismini duyurmaya başladı. Almanya’da yeni yeni kaynamaya başlayan elektronik müzik kazanında 1999 yılında kurduğu plak şirketi BPitch Records ile 2000’lerin başından itibaren istikrarlı olarak remix ve albümler yayılandı. Şimdiye kadar Paul Kalkbrenner, Seth Troxler, Moderat, Ben Klock, Modeselektor gibi isimler ile yapımcı olarak çalışan ve plak şirketinin kapılarını açan Ellen Allien’ın en iyi işlerinden biri de “Berlin Calling” filmi olarak gösteriliyor.

Solo olarak Detroit’ten Mumbai’ye kadar dünyanın her yerinde görebileceğimiz bu sonradan sarışın abla, Ibiza’nın gediklisi DC 10’un ve Melt Festival’in de resident DJ’i aynı zamanda. Winter Music Conference Miami, I Love Techno, Time Warp gibi festivallerde headliner olmayı başaran Ellen, bir röportajında Berlin’deki kulüplere gidip kendini sadece müziğe bıraktığını ve hala iyi bir dinleyici olduğunu söylüyor. İşin mutfağındayken ise ”Tüm sözlerin anlaşılır olması yerine dinleyicinin üzerine kendinden biraz koyup hayal kurabileceği şarkılar yapmaya çalışıyorum” diyor.

Tarzına tekno diyebilmekle beraber bazı performanslarında house ve tech-house türleriyle oldukça içli dışlı hale gelebiliyor. 13 Mayıs gecesi İstanbul’da ağırlayacağımız sanatçı; dinamizmi, şarkı seçimleri ve müthiş, sempatikliğiyle bize çok eğlenceli bir gece vaadediyor. Generic Music organizasyonuyla Kloster’ı kaynatacak etkinlik için çelik yeleklerinizi ve en rahat dans ayakkabılarınızı şimdiden hazırlayın.

Geceye bu yumuşak ve melodik set sizi hazırlayabilir.