N

etflix’in ülke sınırlarından içeri girmesiyle ortaya çıkan çevrim içi medya sağlayıcılar piyasasına sonradan dahil olan BluTV, gerek Masum gibi kendi yapımları gerekse başarılı seçkilerle oluşturulmuş arşivi ile kısa sürede ön plana çıkmayı başardı. Arşivine güncel ve geçmişten yapımlar eklemeye devam eden BluTV, son olarak klarnet virtüözü Barbaros Erköse‘nin hayatını konu alan “Sensiz Yaşanmaz” isimli belgeseli platforma dahil etti.

Çevrim içi medya sağlayıcılar piyasası her geçen gün büyüyor. Bu alanda kullanıcıların tercih yapmasını sağlayan en önemli şey ise platformların arşivinde barındırdığı yapımların çeşitliliği ve kalitesi. Bunun yanı sıra yerli yapımların değeri de oldukça fazla. Bu konun uzantısı olarak BluTV arşivinde pek fazla rastlamadığımız müzik belgeselleri başlığı altında 2012 yılında hazırlanan ve klarnet virtüözü Barbaros Erköse’nin hayatına odaklanan “Sensiz Yaşanmaz“ın eklediği haberini sizlerle paylaşmak istedik.

Bugüne kadar Türk sanat müziğinde yer etmiş birçok isimle çalışmalar yapan Barbaros Erköse‘nin klarneti ile hayatımıza nasıl dokunduğunu, onun halen etkin ve üretken bir sanatçı olduğunu anlatan “Sensiz Yaşanmaz” belgeseli, artık BluTV platformu üzerinden izlenebiliyor. Eklektik görüntülerden oluşan bir kurguya sahip ve Barbaros Erköse’nin hayat hikayesine odaklanan belgeseli izlemek isteyenler buradan devam edebilir. Virtüözün müziğine kulak vermek isteyenleri ise aşağıya alalım.