E

n son üç yıl önce “Mechanical Bull” isimli albümleri ile eski günlerine dönüş sinyali veren Nashville çıkışlı rock grubu Kings of LeonLater … with Jools Holland programına konuk olarak bizleri yeni şarkısı “Around The World” ile tanıştırdı.

Geçtiğimiz hafta “Waste A Moment” isimli şarkısı ile 7 numaralı albümü “Walls“ın resmi açılışını yapan Kings of Leon, Later … with Jools Holland programına konuk oldu ve yeni şarkısı “Around The World“u bizlere takdim etti. Ölmek üzere olan bir müzik türünün son hazine avcıları olarak yoluna devam grup, 2000’li yılların başında sahip oldukları havayı yeniden yakalamanın peşinde. Grup bu doğrultuda ilk iki albümlerinin mutfağı olan Los Angeles’ta kaydetmiş yeni albümünü.

14 Ekim’de RCA bayrağı altında yayınlanacak yeni Kings of Leon albümünün prodüktörlüğü Coldplay, Arcade Fire ve Mumford & Sons gibi isimlerle çalışan Markus Dravs yapmış. İlk kez farklı bir prodüktör ile çalışan grubun sound’unda nasıl bir değişiklik olacağı merak konusu. Grup ayrıca bugün ilk teklisi “Waste A Moment” için bir de video klip paylaşmış. Hem Jools Holland’daki performansı ve hem de yeni klibi izlemek isteyenler aşağıya buyursun!