24 Ağustos 1994 doğumlu bir Londralı. Her şeyden çok ararken bir çıkış noktasını Güney Londra’nın o kendine özgü çok kültürlü atmosferinde, birçok şeyi vaadeder gibi durup seni metropolitanlığının ortasında tek başına bırakıverir. Sürekli yağan yağmurlar yıkar üzerine düşen bu çaresizliği her defasında ama yine kendini başladığın yerde buluverirsin sığınağını bulamadığın sürece. Archy Marshall sahip olduğu hassasiyeti ve yaşıtlarının da birbir nasibini aldığını Güney Londra’yı saran kolektif bir bilincin etkisi ile uyanışı erken yaşta karşılamak zorunda kalan birisi.

Tam olarak hiç bir tarz kategorisi altında ele alınamayacak olmasına karşın kategori etme/edilme şu dünyamızda müziği basilica darkwave, indie-pop, punk jazz, jazz fusion gibi etiketlerle tanımlanıyor. Bir zamanların Zoo Kid’ı şimdinin ise büyüyen yaşı ve güçlenen müzikal yetileriyle “kid” olmaktan ziyade “king” olarak anılma hevesiyle midir bilinmez King Krule olarak karşımıza çıkan Archy, 24 Ağustos 2013 yani 19. yaşını karşılarken XL Recordings’ten çıkardığı 6 Feet Beneath The Moon ile ayrı kalmış bir romantikten, metropolitandan kaçmak isteyen hayallerle dolu bir hayatta kalana, içindeki şeytanları bastırmaya çalışırken tuttuğu günlüğü dinleyecileri ile paylaşmaya kadar giden bir çok farklı role büründüğü bir çalışma ile devam ediyor yolculuğuna. Şimdiden ABD’de tam kapasite dolu olarak verdiği konserler ile okyanus ötesi başarısını da albümden kısa bir süre sonra yakalamaya başarabildiği görülüyor.

Sürekli yazdığı şiirleri şarkılarında da sık sık karşımıza çıkıyor müzisyenin çalışmalarında. Debut albümünde ilk sırada yer alan şarkısında geçtiği gibi “Easy Easy” derken bu narinliğinin kaldırabileceğini tahmin ettiğimizden çok daha fazlasıyla hayata nasıl tuttunabildiğini ve devam edebildiğinin ipuçlarını bizlerle paylaşıyor.

Facebook | Bandcamp