S

ene başında 2017’de bizi albüm yağmura tutacağını açıklayan Melbourne çıkışlı psychedelic rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard, en son geçtiğimiz ay “Polygondwanaland” ile tanıştırmıştı bizi. Söz verdikleri beş albümün dördünü cebine koyan grup, “All Is Known” ve “Beginners Luck” isimli iki yeni şarkısıyla ateş etmeye devam ediyor.

2010 yılında başladıkları müzik sahnesindeki saykodelik yolculuğa her geçen gün yeni müritler ekleyen King Gizzard & The Lizard Wizard, bu yıl hedeflediği beş stüdyo albümden (evet bazı grupların kariyerinde ulaşamadığı sayı) dördünü şimdiden evrene salmış durumda. Son olarak “Polygondwanaland“ isimli albümünü geçtiğimiz ay kendi internet siteleri üzerinden birçok farklı formatta ücretsiz olarak yayımlayan grup, bizleri şaşırtmaya devam ediyor. 2018’e sayılı günler kala cebindeki son albümü çıkarmasını beklediğimiz King Gizzard & The Lizard Wizard, önden “All Is Known” ve “Beginners Luck” isimli iki yeni şarkısını bizlerle paylaştı.

Son olarak grubun, 13-14 ve 15 Mart tarihlerinde biletleri çoktan tükenen üç konser için Salon‘a konuk olacağını not düşelim.