Ç

ok değil daha geçtiğimiz hafta yayımladıları “Crumbling Castle” isimli yeni şarkılarıyla bizleri 10 dk’lık saykodelik bir yolculuğa davet eden Melbourne çıkışlı King Gizzard & The Lizard Wizard, gelecek yıl 14-15 Mart tarihlerinde iki gece üst üste Salon’un konuğu olacak.

2010 yılında başladıkları müzik sahnesindeki saykodelik yolculuğa her geçen gün yeni müritler ekleyen King Gizzard & The Lizard Wizard, bu yıl hedeflediği beş stüdyo albümden (evet bazı grupların kariyerinde ulaşamadığı sayı) üçünü şimdiden evrene salmış durumda. Son olarak 13 şarkılık “Sketched of Brunswick East” albümüyle bizleri selamlayan grup, geçtiğimiz hafta “Crumbling Castle” isimli 10 dk’lık yeni kaydını bizlerle paylaştı. Bir süredir ülkemizde konser vermesi için yolunu gözlediğimiz King Gizzard & The Lizard Wizard, 14-15 Mart tarihlerinde Salon‘da sahne alacak.

King Gizzard & The Lizard Wizard ile birlikte sezon programına eklediği yeni isimleri de duran Salon’un ağırlayacağı diğer isimler; 24 Kasım’da, Türkiye alternatif sahnesinin en önemli gruplarından Duman’ın solisti Kaan Tangöze, 25 Kasım’da, kendi tabirleriyle şakalı müzik grubu Dolu Kadehi Ters Tut, 8 Aralık‘ta ise solistliğini hip-hop sahnemizin yükselen ismi Ezhel’in üstlendiği Ankaralı reggae grubu Kökler Filizleniyor olacak.

King Gizzard & The Lizzard Wizard konserinin ayakta (tam) 60 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere 25 Ekim Çarşamba günü saat 10.30’dan itibaren Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. Lale üyeleri için ön satış tarihi 24 Ekim Salı.