Young Magic, Endonezyalı vokal Melati Malay, Avustralyalı prodüktör Isaac Emmanuel ve Michael Italia ile 2010 yılında müzik çalışmalarına başladı. Grubun başlangıç hikayesi birçok gruptan farklı olarak, grup üyelerinin birbirlerinden bağımsız farklı coğrafyalarda kaydettikleri materyalleri birleştirmesiyle hareketlendi. Brooklyn’de kiraladıkları odada kayıtların düzenlenmesiyle birlikte grubun, bünyesinde Toro Y Moi, Beach House ve Cloud Nothings gibi müzisyenleri bulunduran Carpark Records etiketi ile ilk single’ları yayınlandı. Anlaşmanın ardından gelen önemli festivallerle birlikte Youth Lagoon ve Purity Ring’in tur desteği ile Young Magic birçok yerde konser verme şansı yakaladı.

Grubun tarzını ismiyle bağlantılı şekilde dream pop ve psychedelic soul olarak tanımlamamız oldukça uyumlu olacaktır. Bu sihrin kaynağı ise Rio De Janerio, Londra, Antwerp, Roma, Meksiko gibi birçok farklı kültürden sentezlenmiş duygulardan gelmektedir. 2012 yılına geldiğimizde grubun ilk albümü ‘Melt’, Carpark Records ile yayınlandı. Dünya ritmleri, 60’lı yılların pop harmonileri, psychedelic synth’ler ve Orta Doğu tonlarıyla oluşan sesler oldukça özgün şarkıların çıkmasını sağlamış. XLR8R, NPR, BBC gibi yerlerden övgüleri toplayan albümün açılış şarkısına çekilen klibi ise gökyüzüne sihirli bir yolculuğu anlatır şekilde karşımıza çıkıyor…

‘Melt’ albümünden sonra Michael Italia ile yollarını ayıran grup tur esnasında yeni albüm çalışmalarına başladı. Young Magic, dört farklı kıtada kaydedilen şarkılardan oluşan yeni albüm New York’da bulunan ev stüdyosunda tamamlanarak ‘Breathing Statues‘ ismiyle 2014 yılında piyasadaki yerini aldı. Ambiyans ve ruh ikilisyle zihnimizde birçok mekan oluşturarak sinematik bir temayla karşımıza çıkan albümün klibi ‘Fall In‘ şarkısına çekilmiştir.

23 Nisan’da çıkardıkları son albümleri ‘Remixes Vol. 1’de Teebs, Roland Things, The Acid gibi birçok ismin çalışmaları yer almakta. Birbirinden güzel yorumlamaların bulunduğu albümün tüm geliri ise Aborjin topluluğun korunmasını amaçlayan Aboriginal Benefits Foundation’a bağışlanıyor. Grubun sanat kısmı ise Tame Impala ve Foals gibi tanınan grupların albüm kapaklarını hayal gücüyle boyayan Leif Podhajsky’a ait.