Aralık ayında ilk EP’leri Flashlıght ile bizlere güzel bir seçki sunan Toronto çıkışlı WILDE, synthpop tınıları ile keşif sahnemize konuk oluyor.

 
WILDE, 2013 yılında Giselle Mapp, Olutobi ‘Nyra’ Akinwumi ve Brandon Merenick tarafından Toronto sularında kuruldu. 2013’ten bugüne dek şarkılarını dijital ortamdan yayınlayan grup, Hozier’den “Take Me To Church” ve Ellie Goulding’den “Love Me Like You Do” gibi başarılı coverları bünyesinde bulunduruyor. Fakat grubun beğeni oklarını üstüne çekmesi, Açlık Oyunları serisinin son filmi Alaycı Kuş’ta Jennifer Lawrence’ın seslendirdiği “Hanging Tree”yi yeniden yorumlamaları ile oldu. Grubun on bir şarkıdan oluşan “Flashlight” adlı ilk EP’leri aralık ayında çıktı . İlk video klip, EP’ye adını veren “Flashlight”a geldi.
 

 
“Flashlight” ile dikkatleri çeken grubun aynı EP’deki bir diğer şarkısı “Temple” ise benim grubu bir “keşif” sebebi olarak görmemin nedeni. Yalnızca benim favorim olmakla kalmayan “Temple”, Canon’un reklamlarında da kullanıldı. Geçtiğimiz hafta stüdyo kaydına girmek için Berlin’e giden grubun, nihai amaçlarını müzik yapmak olarak belirlemesinin sevinci ile Berlin semalarından güzel işlerle dönmesini bekliyoruz.