Canberra, Avustralyalı vokalist Parissa Tosif ve Seattlelı prodüktör David Ansarinin iş birliğiyle ortaya çıkan bir proje. İkili, “chill vibe” listelerinde 2015 yılının en çok ses getiren isimlerinden biri olma yoluna her biri kendi içinde eşsiz özelliklere sahip dört şarkılık EP, ‘Vallis Alps’ ile başlıyor.

Duygu yoğunluğuna önem veren dinleyicinin en yeni tercihi haline gelmeye hazır Vallis Alps, temel aldıkları downtempo ve chillwave tınıları akustik gitar ve piyano dışında Parissa’nın ferah vokaliyle birleştiren prodüktör David Ansari’nin zaman zaman duyduğumuz geri vokalleri, başta Avustralya’da olmak üzere bir anda geniş bir kitleye yayılmaya başladı.

Isınan havalarla birlikte yaz duygusuna iyice kapıldığımız şu günlerde, akşamüstü yanında bir lokmada giden EP, “Young” ile açılış yaparken kendinizi “And weeks went by felt like hours, spring wouuld lie in summer showers that i found winter flowers” şeklinde mırıldanırken bulmanıza olanak sağlıyor. İkinci sırada yer alan “Thru” ister istemez Avustralya sahnesinin en hatırı sayılır isimlerinden Flume hissi ile karşımıza çıkıyor. Parissa Tosif’in vokalleri şarkıyı her ne kadar nazikleştirse de yapı ve ses bakımından karşılaştırmamak elde değil. Büyük başarılar kazanmaya müsait “Oh!” en başından beni heyecanlandırırken onu farklı kılan minimal tavrıyla kendi kanaatimce diğer üç şarkıdan bir adım daha önde yer alıyor. EP’nin sonuna geldiğimizde kırılgan piyanosuyla insanın içine oturan “Reprieve” kendini belli eden davulu ve synth’leri ile artı puan almasına rağmen içimden bir ses daha net ve sağlam bir sona sahip olması gerektiğini söylüyor.

Gizliliklerini korumakla birlikte eyecan verici ve gelecek vadeden bir EP’ye imza atan Vallis Alps, akılda kalıcı tonlarıyla kolay kolay kulaklardan silinmeyeceğe benziyor. Takipte kalmakta fayda var.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD | VALLIS ALPS