Gitar ve vokalde duyduğumuz Jordan Zu & David Vulin tarafından Perth-Avustralya’da temelleri atılan The Spunloves, davulda Sam Eastcott ve Sam Kuzich‘in de kadroya katılmasıyla bugünkü halini aldı.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ve grubun kendi adını taşıyan The Spunloves EP’si dört şarkıdan oluşuyor. EP’nin ilk şarkısı “Tall Tale Blues” aynı zamanda grubun ilk video klip çalışması. El kamerası ile çekilen klip, şarkı gibi sade ve eğlenceli. “She Is You“, The Spunloves’ın garage-pop havasını tam olarak özetleyen bir şarkı. “Chlorine Eyes“, duymaya alışık olduğumuz bir tat. Sanki 90’lardan günümüze hiç eskimeden gelmiş gibi. EP’nin kapanış şarkısı “Ballroom Blues“, Teksas’ta yuvarlanan bir toz topu gibi başlıyor ardından enerjik ve isyankar edasıyla sizi içine hapsediyor bizi. Ah o gitar tonları…

Tazecik bir grup olan The Spunloves, bu hafta Keşif Sahnesi’ne konuk olurken verdikleri lokal konserler sayesinde de dinleyici ile buluşuyor. “Tall Tale Blues“un videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Takipte kalın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD