20 yaşındaki İngiliz prodüktör Sam Lewis, yaklaşık bir yıldır SG Lewis adı altında müzikle uğraşıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Jessie Ware‘in You & I Forever adlı şarkısına yaptığı remix’le bir çok müzikseverin radarına girmeyi başardı. Piyano ile başlayan remix seyrek notalarla ilerlerken sizi sarıp sarmalayan vokaliyle kendinizi electronica denizinde bulmanızı sağlıyor.

SG Lewis şanslı kişilerin kısa süreliğine de olsa dinleme fırsatı bulduğu ancak şu an ulaşmanın mümkün olmadığı, Justin Timberlake‘in 2006 yılında yayınladığı ve 2000’ler popunun ulaşabileceği son nokta olan FutureSex/LoveSounds albümünde yer alan My Lovea yaptığı remix’le birlikte internet radyoları ve festivallerin de ilgisini toplamaya başladı. Bu sırada Londra’lı müzisyen Josh Berry ile ortak çalışması olan “Silence“ı yayınladı. İkilinin birbiriyle uyumunun apaçık görüldüğü şarkı, ilk saatlerinde 10 binden fazla dinlenmeye ulaştı. Majestic Casual‘da koltuk kapan Silence‘ın aynı zamanda Parisli prodüktör Art Of Shades tarafından re-work’ü yayınlandı. Good Love‘ın Smoke & Mirrors adlı şarkısı da SG Lewis‘in sihirli dokunuşlarıyla harikalar diyarında yerini aldı. Canlı performanslarında çaldığı remixler’den dolayı kendi şarkılarına yeterli vakit ayırmıyor gibi görünse de vokalleri kendine ait olan “Warm“ın yayınlanması SG Lewis‘in sessizliğini bozduğunun habercisiydi.

Bir ay önce Deep House Amsterdam için hazırladığı James Blake – The Wilhelm Scream (Samu.l Edit) ve Kidnap Kid – Stronger gibi muhteşem şarkıları dinleme fırsatı veren mixtape, sahip olduğu biri “Warm” olmak üzere iki SG Lewis şarkısıyla bizi asıl önemli noktaya getiriyor, “The Masque“. Mixtape’in son şarkısı olarak unreleased şeklinde yer alan ve geçtiğimiz hafta yayınlanan “The Masque“, techno ve deep house’un yeniden can bulduğu, benim için yazın ilk gözüme giren şarkısı. Bu hem iyi bir EP’nin habercisi hem de Sam Lewis‘in büyük patlaması anlamına geliyor. Son rötuşların yapıldığı EP raflarda yerini almadan, SG Lewis‘in bu hızlı ilerleyişine göz atmakta fayda var. Takipte kalın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD

Deep House Amsterdam Mixtape: