Melbourne-Avustralya çıkışlı gizemli prodüktör, söz yazarı, gitarist ve piyanist Running Touch‘ın SBTRKT, Childish Gambino ve Ryan Hemsworth gibi isimlerle aynı sahneyi paylaşmasının üstünden çok kısa bir zaman geçti. Aynı zamanda bir metal grubunda sahne alan Running Touch, henüz 9 aylık kariyerinin başında olmasına rağmen lokal festivallerde yakaladığı adından söz ettirirdi.  Running Touch, canlı konserlerinde elektronik ve akustik müziği birleştirmekten de kaçınmıyor.

5 ay önce yayınladığı single “Whats Best For You“, Running Touch‘ın yükselmesinde ve tanınmasında büyük etki gösterse de yalnızca klişe ve basitlik üzerine kurulmuş bir şarkı. London Grammar başta olmak üzere ZHU ve Chet Faker gibi isimlerden etkilendiğini belirten prodüktörün Keşif Sahnesi’ne konuk olmasını sağlayan asıl neden, son single’ı “Post Modern“. Yavaş yavaş hatalarından arınmaya başladığını gösteren single, modern deep house’un en taze kanlarından biri. Şimdiden bir çok radyoda yer verilen “Post Modern“, Running Touch‘ın gelecek günleri için bir umut ışığı.

“With synthetic, melodic tendencies alike that of ‘London Grammar’ & ‘Klangarussell’ combined with a fluency in ethereal electronica & experimental indie pop, Running Touch’s mission is to “change the way the world thinks of dance music by defying genres and breaking the boundaries of what is considered to be normal.”

Kendi müziğini London Grammar ve Klangarussell‘in ruhani elektronika ve deneysel indie pop ile kombinasyonu olarak gören ve asıl görevinin türlere karşı gelerek ve sınırları yıkarak dünyanın dans müziğindeki normal algısını değiştirmek olduğunu savunan Running Touch yayınlayacağı yeni single “This Is Just To Say“i duyurmuşken umuyorum ki kendini bulma yolunda doğru bir adım atmıştır. Takipte kalın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD