Henüz çok yeni bir kariyere sahip olan Avusturalya çıkışlı Owen Rabbit, önceleri ilk single’ı “Police Car” ile tüm yerel radyoların ve televizyonların tozunu attırırken ardından yayınladığı “Violence And Degradation” ile çok daha karanlık sulara yelken açtı.

9 Temmuz’da The Shadow Electric adlı açık hava sinemasında verdiği “Hollywood” adlı performansıyla muhteşem geri dönüş yapan Owen Rabbit, bu konserle birlikte her geçen gün kendini daha da ileriye taşıdığının açıkça kanıtlamış oldu.

“He plays rubbish, bottles and matches like instruments, anything he can find that makes a sound. Together with beats and vocals he creates textured, haunting music.”
 
Owen Rabbit, bu hafta içinde Soundcloud’dan açtığı temiz bir sayfa ile ilk single’ı “Holy Holy“i dinleyicinin beğenisine sundu. Eline aldığı her enstrümanı layığıyla çalan Melbournelu sanatçı aynı zamanda istisnai seslerden birine sahip. Caz, RnB ve electronica’nın birbirine karışıp ortaya çıkarttığı ‘Holy Holy‘, günümüzün deneysel müzik dünyasına altın harflerle kazınmayı bekleyen ve asla kaybolup gitmeyecek kadar emsalsiz bir şarkı. Bu sese gerçekten kulak vermelisiniz!

FACEBOOK | SOUNDCLOUD