Birleşik Krallık house müzik sahnesinde adından sıkça söz edilmeye başlanan Nvoy, özellikle geçtiğimiz günlerde yayınlanan single’ı “Higher” ile kendilerine sağlam bir yer edinecekmiş gibi görünüyor. Üniversite yıllarında dubstep ile uğraşmış Connor ve James, grup kurma kararı aldıklarında müzikal tercihlerini RnB etkili house’dan yana kullanmış. Adını yaptıkları müziğin doğası gereği bolca seyahat etme ve keşfetme düşüncesiyle İngilizce’de elçi anlamına gelen “envoy” kelimesinden alan Londra çıkışlı ikili, sık sık yeni Disclosure olarak nitelendiriliyor.

Nvoy‘un filizlenmesinde başta hip hop ve future beats olmak üzere Lido, Lone, Clams Casino ve daha önce de Keşif Sahnesi’nde yer verdiğimiz STWOdan ilham aldıklarını söyleyen ikili, house müziği gerçekten dinlemediklerini ancak partilediklerini belirtiyor. İlk olarak dinleyicinin de dans etmesini hedefleyen Nvoy, yaptıkları müziğin keyif verici yüzü dışında sahip olduğu melankolik tarafla duygular arası denge kurmayı planlıyor.

2014 yazında yayınladıkları ilk single “Breathe“, bana her gün duyduğumuz ortalama şarkılardan biri olarak geldi. Bunun yanı sıra Londralı müzisyen Youngman ile New State Music adı altında Sky High‘ı yayınladı. Albüm, “Sky High“ın extented versiyonu ve remix’leri ile birlikle toplamda çok da gerekli olmayan 7 şarkıdan oluşuyordu. En başta fark yaratmak varken nasılsa tutar düşüncesiyle ortaya atılan, üzerinde yeterince düşünülmemiş şarkılarla zaman kaybetmek ve adımız duyulsun isteği grupları sıradan durumuna düşürse de, tam bu sırada Nvoy’daki ışığı gören Black Butter Records, şubat ayında yayınlanan “Spread Love, Vol. 5” adlı toplama albümünde bir şeylerin değişmeye başladığının göstergesi “You Are“a yer verdi.

BBC Radio 1‘da cuma geceleri 1 milyonu geçen dinleyici kitlesiyle en yeni dans müziklerine yer veren, radyonun “Queen of Dance Music” lakaplı ismi Annie Mac‘in de ilgisini çeken Nvoy, haziran başında Black Butter Records tarafından yayınlanan single “Girl” ile Soundcloud’da yer alan Free Music Monday serisinin konuğu oldu. Tüm diğer şarkılar bir yana temmuz ayında yayınlanan “All Night Long” sayesinde Nvoy, Keşif Sahnesi‘nin de radarına girdi.

Bunun üstüne geçtiğimiz hafta yayınlanan “Higher” şu ana dek Nvoy’dan gördüğümüz, keşfedilmesi gereken en ciddi kanıt olarak karşımıza çıkıyor. Sağda solda oyalanmak yerine kendinden emin, melankoli ve dansı içinde barındıran “Higher“, ikilinin en baştan bu yana hayalini kurduğu müziğin dinleyiciyle buluşmasını sağladı. Böylece Nvoy, prömiyerinin yapıldığı Annie Mac’s Friday Night‘ta yer edinerek uzun uğraşlar sonunda bir reform gerçekleştirmiştir.

Şu sıralar konserlerine ağırlık vermeye başlayan Nvoy‘un gelecek projelerini merak içinde beklerken aynı zamanda Black Butter X East London serisi için hazırladığı mix’e de göz atabilirsiniz.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD