Alışılanın aksine Bulgaristan’ın bağrından kopup gelen Sofya doğumlu Hristov‘un adı tech-house müzik alanında özellikle son zamanlarda oldukça duyulmaya başladı.

Kısa sürede birçok başarılı prodüksiyona imza atan Hristov, elektronik müzik severlerin de kalbini kazanmışa benziyor. İşini yaparken farklı tarzları harmanlamayı hedeflediğinin defalarca altını çizen Metodi Hristov, 2014 yılının başından beri çalışmalarına ara vermeden devam etmekte. Bunun sadece bir başlangıç olduğunu gözardı edersek, piyasaya bomba gibi bir giriş yaptığı su götürmez bir gerçek. Bahsettiğim bu “bomba gibi giriş” 1997 yılında Kevin McKay tarafından kurulan Glasgow Underground adlı plak şirketi aracılığıyla çıkardığı ‘Step Outside’ adlı EP ile olmuştur aslında. Ayrıca “Step Outside”, Matthias Tanzmann tarafından Mayıs 2014’te Ibiza müzik listelerinden bir numara olarak gösterilmiştir. Balkan ruhunu house müzik ile birleştiren prodüktör, bu başarısını taa İngiltere’ye kadar taşıyabilme gücüne de erişmiştir.

Gruuv, Rejected, Lapsus Music, OFF Recordings, Deeperfect gibi plak şirketleri ile çeşitli işlerde beraber çalışmış ve Richie Hawtin, Joris Voorn, Mark Knight gibi müzik piyasasının saygı duyulan isimlerinden destek almış olan Hristov’un bir diğer başarılı parçalarından biri de Suara aracılığıyla çıkarılan “Kitties Wanna Dance Vol.4” adlı birçok başarılı çalışma barındıran derleme albümde yer alan “Warning”. Kendi prodüksiyonlarının yanında ek olarak Hollandalı techno duayeni Daniel Sanchez‘in “Awakenings” adlı parçasına hazırladığı başarılı bir remix de yer almakta. “Awakenings”, chill bir şarkı olmasına rağmen dans kulüplerinin playlist’lerinde uzun bir süre yerini korudu.

Farkedildiği üzere adı sanı çok da duyulmamış olan Metodi Hristov’un geçtiğimiz seneden beri kendini prodüksiyona adadığını ve saatlerini stüdyoda geçirdiğini yayınlanmış olduğu sayısız track ve remix’lerden anlayabiliriz. Geleneksel techno ve house müzik anlayışını kendine has bir tarzıyla ifade eden Hristov’un gelecekte yayınlanacak parçalarının şimdilik hangi plak şirketlerinden çıkacağı kesinleşmemiş olsa da kendisinin bu başarısını sürdürmeye devam edeceği gözüküyor.

Setlerinin nasıl olduğunu merak ederseniz Glasgow Underground için 2 ay önce yayınladığı bir saatlik müzik şölenine kulak kabartabilirsiniz.

Soundcloud | Facebook | Twitter | Website