Vokal-gitar Gustaf Montelius, bass Kristoffer Byström ve davulda Andreas Sandberg‘in yer aldığı Magic Potion, Stockholm/İsveç çıkışlı taptaze bir grup. Olay bu ya, illa ki bir kategoriye sokmak gerekirse Velvet Underground‘un lo-fi ve slacker bedroom pop ile karışımı diyebileceğimiz Magic Potion, kendilerinin “Throttle Brain Juice Pop Music” adı altında anılmasından hoşlanıyor. Hani bazı şarkılar vardır çok bir numarası yoktur ama çalar ya gönlünüzü, işte öyle oldu benim için de Magic Potion.

0005117792_10

Grubun ilk EP’si Melt‘in yayınlanmasının üstünden henüz bir hafta geçmişken ulaşabildikleri her noktada isimlerini duyuran Magic Potion, öncelikli olarak albüm kaydında reel-to-reel player yani bildiğimiz makaralı teyp kullanıp kasete kayıt yapmış olmalarıyla merak uyandırdı. Kayıt odasında bilgisayar ekranı olmamasının güzel hissi, over-dubbing gibi binlerce seçenek ve düzenleme yerine tek kayıt şansının albümün atmosferine kattığı olumlu hava nedeniyle bu tercih yapılmış.

Dört şarkıdan oluşan Melt, sevgi dolu “1995” ile açılış yaparken asıl konuşmak istediğim EP’nin ilk video klip şarkısı “Deep Web“. Ağır çekimde salına salına havada süzülmemi sağlayan “Deep Web”, bir o kadar da hissine uygun kendi halinde. Şarkı aynı zamanda kendi içinde bir bass dersi olan video klibiyle de beni benden aldı.

I woke up feeling nothing, I dreamt I dreamed of something, but the truth is that I’m bored” sözleriyle başlayan “Booored“, tam olarak Magic Potion gibi bir gruptan beklenilebilecek bir şarkı. Tüm Velvet Underground çıkarımımın temeli olan “Neon Fruit“, zaman zaman istemsizce bir şeyler yapmak zorunda olmanın verdiği ağırlıkla ve boy ölçüşür vokaliyle EP’yi sonlandırıyor.

2015’in sonlarına doğru yayınlamayı planladıkları ilk uzunçalarları çıkmadan önce, her şeyin ivme kazandığı şu günlerde ufak bir kaçamak için Magic Potion, harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Belki de herkesin ihtiyacı olan budur.

“We’ve been reading a lot of affectionate love poems from the likes of Harald Treutiger and done a lot of Indian healing therapy. That will probably to some extent have an effect on the  sounds. Other than that, there’s not much to say at this point except it’s going to be a heavy metal ass grind core of a pop burner.”

FACEBOOK | SOUNDCLOUD | MAGIC POTION