Yeni Zelandalı şarkıcı-şarkı yazarı Lorde‘un eski plak şirketi Saiko Management ile attıkları imza sonrası Auckland, Yeni Zelanda’dan müzik dünyasına katılan LEISURE, son iki ay içinde yayınladıkları iki single dışında şimdilik gizliliklerini en üst düzeyde tutuyor.
 
LEISURE‘ın ilk single çalışması “Got It Bad” afro saçlar ve büyük gözlükler ile havuz başı sohbetlerinin psychedelic sayılabilecek vokallerinin yanında tekrarlanan arsız sözleri üstüne gelen funk gitar riff’leri ile retro bir havaya sahip. Washington, ABD çıkışlı alternatif rock grubu Death Cab For Cutie‘nin geçtiğimiz aylarda Wisconsin Eyaleti’nin yerel radyolarından Radio Milwaukee’ye hazırladıkları beş şarkılık listede yer alan “Got It Bad” için yaptıkları “O parti için mükemmel giyinmiş kişi” açıklaması sanırım şarkıyı en iyi anlatan cümledir.

“Got It Bad” is cool and it knows it. It’s like that person at the party that is perfectly dressed. Not over done, but everything just goes together in that way that really only a couple of people know how to do. It’s got perfect posture. It’ll catch your eye, and you’ll feel a smile even if you don’t see one. It draws you into it’s presence, but makes sure that you make the first move. It will flirt without saying a single word. It’s got cool confidence. It’s got style. Poet and author Charles Bukowski said, “Style is the answer to everything.” So, as long as you’re listening to this song, you’ll have the answer to everything.”
                                                                                                          -Death Cab For Cutie
Tame Impala ve Gorillaz‘dan bir kaç temel element alıp kendi müzikleri ile sentezleyen LEISURE, Saiko Management etiketi ile yayınlanan ikinci single’ları “Hot Love” ile groove hissini kaybetmeden popa dönük bir şarkı ile karşımıza çıkıyor. “Got It Bad” bir gündüz şarkısı iken “Hot Love“, günü bitirerek güneş renginde geceye karışıyor.

Groovy ve cool kelimelerinin vücut bulduğu LEISURE, kendini bilen artwork’leri ve iki single’ı ile isimleri gibi boş vaktinizde elinizde serin bir içki ile anı keyiflendirmek adına halihazırda bekliyor. Takipte kalın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD