A

ğustos ayı içinde yayınladıkları single “Stargazer” ile müzik dünyasına derinden bir giriş yapan ISLAND, ilk EP’leri Girl‘ü Beatnik Creative çatısı altında dinleyiciyle paylaştı.

Kaydının mart sonu tamamlanmasından sonra 27 Kasım‘da yayınlanan “Girl”, 4 şarkıdan oluşuyor. “Stargazer“, kendinden emin, melankolik ve ilk dinleyişte sizi tamamen içine hapseden bir şarkı. Bir kaç hafta önce Sofar Sounds London‘da yayınlanan canlı versiyonuna bu bağlantıdan göz atabilirsiniz. ISLAND‘ın ilk video klip çalışması “Girl“, albüme adını verirken ikinci sırada yer alıyor. Bu şarkı beni orta okul yıllarıma götürdü. Hangimiz çılgınlar gibi The Kooks dinlemedik? Şarkının dikkat çekici bass altyapısı ve sözleri dışında Rollo Doherty‘nin sesi ve vurguları kesinlikle Luke Pritchard‘dan bir şeyler kapmış. “Girl” ardından “I’ve Been Searching” gitara kendinizi kaptırdığınız anda diğer her şeyden koparıyor insanı. “Nighttime Written Blues”, solosuyla dikkatleri üzerine toplarken son şarkı olmasıyla birlikte bir veda niteliğinde.

Yaklaşık bir buçuk yıldır birlikte olan Oxford çıkışlı grup özlenen erken dönem indie/ alternatif rock kültürünün en önde gelen isimlerinden biri olma yolunda ilerliyor. Girl öncesi ve sonrası canlı performanslarla kemik dinleyiciye ulaşan ISLAND, asıl iletişimin sahne üzerinden olduğunun farkında. Toby Richards (davul), James Wolfe (bass), Jack Raeder (gitar) ve Rollo Doherty (vokal+gitar)’den oluşan ISLAND her üyenin eşit düzeyde öne çıktığı dengeli bir ekip çalışması. Takipte kalın.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD