2

014’te kurulmalarının ardından hızlı bir yükseliş halinde olan elektronik-soul ikilisi HONNE, keşif sahnemizin şimdiki konuğu.

Londra’nın Bow bölgesinden çıkma HONNE’ye James ve Andy adında iki prodüktör hayat veriyor. İki gencin de söz yazıp, prodüktörlük yaptığı grupta, solistliği Andy üstlenmiş. Üniversitede tanışan gençlerin seçtikleri isim ise çok anlamlı. Japonca “gerçek kişilik, gerçek hisler” anlamına gelen HONNE kavramı, Japon kültürüne göre kişinin kendine saklaması gereken bir şeymiş.

Henüz “tam anlamıyla” masif bir albüm yayınlamayan grubun, dinleyicilerinin beğenisine sunduğu 5 adet EP’si bulunuyor. 2014 yılında ilk yayınladıklarının adı ise “Warm on a Cold Night” ve “All in the Value” olarak geçiyor.

2015 yılında da EP’ler dışında ise festivalden festivale koşan duo, buna ek olarak Kwabs’ın Avrupa ve İngiltere turunda sahne alıyorlar. Bu seneye ise yine hızlı bir başlangıç yapan ikili, “Gone are the Days” adında bir mini albüm daha yayınladı.

Şahsen dinlemekten çok keyif aldığım “dinamik ve yanık sesli ezgileri” bize sunan ikili, kendi tarzlarını “bebek yapma müziğinin yeniden keşfedilmiş” hali olarak tanımlıyor. Andy’nin dağınık ama netleştirici vokali sayesinde de diğer gruplardan sivriliyorlar. Dinleyenleri ise tarzlarını yine vokali önde tutan James Blake’e benzetiyor.

Benim favorim ise “Loves the Jobs You Hate”.

Facebook | SoundCloud | Twitter