Alexander Kotz, sahne adıyla Elderbrook henüz 21 yaşında ve müzik dünyasına Londra‘dan katılıyor. 15 yaşındayken arkadaşlarıyla kurduğu indie-pop grubu Free House sonrası solo kariyerine ağırlık veren Kotz, daha sonra kendini lokal akustik konserlerle tanıttı. Gitar ve piyano çalan Alexander Kotz, üniversite için Bristol yakınlarında bulunan Bath şehrine taşınmasıyla Bristol’ün elektronik müzik sahnesinden etkilendi ve müzikteki teknolojiyle tanıştı. İsmini Almanya doğumlu Amerikalı komedyen Reggie Watts‘ın Reggie Watts: Why $#!+ So Crazy? adlı stand-up gösterisinden alan Elderbrook, ilk EP’si ‘Simmer Down‘ı yayınlamadan önce Bipolar Sunshine ve Amber Run gibi isimlere yaptığı remix’ler sayesinde adından söz ettirmeye başlamıştı.

Could“, minimalist bir yaklaşımla hazırlanmış. Perküsyon ve synth’lerin seyrek kullanımı aynı zamanda Elderbrook‘un ılımlı sesi kulaklarda iyi bir izlenim bırakıyor. New Yorklu sanatçı Lauren Gregory‘nin stop-motion resim çalışmalarından oluşan “Could” EP’nin ilk video klibi da aynı zamanda görsel bir şölen.


 


 

Üç şarkının yer aldığı ‘Simmer Down’, mırıldanmalarıyla rahatlatıcı aynı zamanda hafif temposuyla dikkat çeken “Rewinding” ile devam ediyor. EP’deki favori şarkım ‘How Many Times’, saksafon temelli ve Berlinli super-house ikilisi Andhim tarafından remix’lenerek farklı bir boyut kazandı.

Şu sıralar müziğinin meyvelerini toplayan Elderbrook‘u göz hapsine almakta fayda var. How Many Times (Andhim Remix)‘in videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

FACEBOOK | SOUNDCLOUD