Geçtiğimiz Haziran’da tüm pazarlama stratejilerinden uzakta, müzik piyasasının yorucu rekabetinden ve label baskılarından ayrılmış bir proje olarak Egomunk, ilk albümü “Footsteps to Mars”ı yayınladı. 13 şarkılık albüm müzik dünyasının uzun zamandır görmediği kadar eşsiz bir ürün.

Projenin arkasındaki müzisyenleri, isimlerini ya da yüzlerini bilmiyoruz. İlk bakışta bu gizem insanlara bir diğer pazarlama stratejisi gibi gelse de Egomunk’ın anonim olmasının basit bir nedeni var, yüzlerinin, isimlerinin ya da herhangi bir şeyin müziğin önüne geçmemesi. Albümlerini ücretsiz olarak sunan oluşumun amacı müziklerini dinleyebilecek, sevebilecek herkese ulaştırmak ve bunu yaparken müzik endüstrisinin dikte ettiği her şeyden kaçınmak. Plastik şarkılardan, birbirine benzeyen sözlerden, yüksek bütçeli reklam ve satış odaklı kampanyalardan bunalan ve söylenmek yerine harekete geçen oluşuma kulak verdiğinizde bütün o can sıkıcı detaylar birden kayboluyor ve özgür sanatın büyüsüne kapılıyorsunuz.

Üretmenin, sanatın, müziğin özgür olması fikrini savunan anonim müzisyen albümünü oluştururken ne hissettiyse doğru ve doğal geldiğini, şarkılarında hiçbir kural, sınırlama ya da plan olmadığını belirtiyor. Ve ürettiği her şarkıyı ücretsiz olarak dinleyicilerine sunmaya devam edeceğini belirtiyor. Ayrıca dinleyicilerini projeye dahil eden Egomunk, katılımcıların web sitesi üzerinden ‘Ego View’e ekledikleri yaratıcı videolar arasından seçtiklerini de yayınlamakta.

Albümün karanlık, büyüleyici sözleri, Egomunk’ın salt müzik odağı ve oluşumun tavrıyla Footsteps to Mars’ kesinlikle peşinden gideceğim eşsiz bir albüm.

Website | Facebook