Müzik hayatına My World In Colour ve Hidden Sights adlı iki grupla başlayan ve ardından solo kariyerine odaklanmaya karar veren Londra çıkışlı söz yazarı/şarkıcı Dominic Wolf, ilk EP’si Marks öncesi “Efflorescence“, “At Sea” ve “Dust” gibi yayınladığı single’ları dijital platformlardan kaldırarak sanıyorum ki temiz bir sayfa açma kararı aldı.

Gitar ve davul makinesi birlikte kısa süreli aralıklarla verdiği performansları, James Blake ve King Krule arasında gidip gelen setleriyle dinleyiciyi canlı etkilemeyi başaran Dominic Wolf, geçtiğimiz yıl yayınladığı Marks ile henüz başında bulunduğu solo müzik hayatına yelken açtı. Üç şarkıdan oluşan EP’nin açılışını single olarak yayınladığı “Behind The Sun” yaptı. Simon and Garfunkel kokuyor derken değişen ve davul makinesine gönülden bağlılığını gösterdiği “Behind The Sun“, sonunun nereye vardığı tahmin edilemez bir çalışma. Giderek güzelleşen EP, “Brother” ile bana kendini tekrar sevdirdi. Sizi, onu dinlemeye iten ve merak uyanadıran bir tada sahip Dominic Wolf, internetten kaldırdığı şarkılarla karşılaştırıldığında çok daha profesyonel adımlar atmış ve her şeye sıfırdan başlamış gibi görünüyor. EP’ye adını vermesi dışında ciddi ciddi oturup konuşulması ve güzelliğinin tartışılması gereken bir şarkı olarak “Marks“, Wolf’un sonlara doğru sertleşen tavrıyla tüm EP’ye benden +1 puan vermemi sağlıyor.

Sürekli verdiği konserler ve çaldığı setlerle aktif olan ancak canlı izleme fırsatı olmayan dinleyici için büyük bir sessizliğe gömülmüş gibi görünen Wolf, sessizliğini şu sıralar bozma kararı aldı. Tarihi kesinleşmemekle birlikte gelecek günlerde yayınlayacağından bahsettiği yeni şarkılar söz konusuyken, siz siz olun Dominic Wolf‘u kaçırmayın.

SOUNDCLOUD | FACEBOOK | BANDCAMP