M

eçtiğimiz yıl Summer Day ve Summer Night isimli iki playlist ile Beyaz Saray’ın resmi Spotify hesabını aktif hale getiren Barack Obama’nın 4 Temmuz’da düzenleyeceği barbekü partisinde Kendrick Lamar ve Janelle Monáe performans sergileyecek.

Daha öne hem Spotify üzerinden yayınladıkları playlist’ler ile hem de sık sık beğendiği müzisyenlerle ilgili yorumlarıyla karşımıza çıkan Barack Obama, 4 Temmuz’da kıdemli askerler ve onların aileleri için bir barbekü partisi düzenleyecek. Beyaz Saray’daki bu sosyal aktivite tabii ki de bizi ilgilendirmiyor. Ancak Obama’nın daha önce 2015’in en iyi şarkısı olarak seçtiği “How Much A Dollar Cost“ın sahibi Kendrick Lamar‘ı da bu partiye performans sergilemesi için davet etmesi önemli.

Geçtiğimiz yıl yayınlandığı “To Pimp a Butterfly” ile yılın en başarılı albümlerinden birine imza atan Kendrick Lamar, söylemleri ve video klipleri ile de derin izler bırakmıştı. Özellikle Afrikan-Amerikan insanların toplum içinde yaşadıkları ve maruz kaldıkları haksızlıkları sözlerine sansıdan Kendrick’in ABD başkanı Obama’nın huzurunda performans sergileyecek olması önemli.