B

ol İskoç aksanı, Ewan McGregor karizması ve Danny Boyle dehası ile unutulmaz filmler arasına giren Trainspotting, geçtiğimiz günlerde devam filmi T2: Trainspotting‘in geleceğini duyurdu. Irvine Welsh’in romanından uyarlanan 1996 yapımı film, 20 yıllık aradan sonra yönetmen koltuğunda Danny Boyle, kamera karşısında ise Ewan McGregor da dahil olmak üzere eski kadrosunu koruyarak devam filmi için izleyici karşısına çıkacak.

Edinburgh’un beladan uzak duramayan gençleri -artık genç değiller- Renton, Sick Boy, Begbie ve Spud’un 20 yıl sonrasında ne işler karıştıracağını bu şubatta izleme şansını yakalayacağız. Renton’ın meşhur “Choose life” repliğine eşlik eden “Lust for Life” ile sokaklarda koşturmasıyla başalayan ve bir solukta izlediğimiz filmi, anıları tazelemek için tekrardan karşımıza çıkacak. Yönetmen Danny Boyle ve ana kadronun yanısıra Iggy Pop‘tan “Lust for Life”ın da devam filminde yer alması ise bir başka heyecan konusu.

Hala izlemeyenler için fragman şuraya bırakalım;

Ayrıca hatırlamak isteyenler için ilk filmin Pulp’lı, New Order’lı, Primal Scream’li, Brian Eno’lı, Iggy Pop’lu soundtrack albümünü de aşağıya bıraktık.