İkili, müzik tarzı ve dış görünüşleriyle John Lennon ve Paul McCartney’e benzerlikleriyle dikkat çekiyor.

Puslu İngiltere havası ile birlikte gelen ilhamla şarkılar yazan ve söyleyen iki genç yetenek: Alex Turner ve Miles Kane. Sırasıyla 1986 ve 1987 doğumlu bu iki İngiliz müzisyen, sadece özel hayatlarında değil, birlikte yaptıkları işlerle;  müzik konusunda da ne kadar iyi anlaştıklarını bize kanıtladılar.

İkili ilk defa Miles Kane’in sonradan dağılan grubu “The Little Flames” ile birlikte çıktıkları turnede tanıştılar. Daha sonraları Alex Turner halihazırda solisti olduğu müzik grubu olan The Arctic Monkeys ile, Favourite Worst Nightmare albümünü “505” adlı şarkısıyla kapatırken, Miles Kane ilk defa yanlarında göründü. Şarkının patlama noktasında solo gitarıyla eşlik eden Kane, kaydın bir şaheser olmasına büyük bir katkı yaptı ve bu iş birliği, kelimelerle anlatılamayacak bir eserin ortaya çıkmasından sonra, Alex Turner ve Miles Kane’in birlikte yapacağı proje grubu olan “The Last Shadow Puppets” için adeta geliyorum deme şekilleriydi.

Domino Records sunumuyla ortaya çıkan The Last Shadow Puppets’in ilk ve tek albümü “The Age Of Understatement”, Nisan 2008’de çıktığı haftada İngiliz listelerini sallayarak birinci sıradan giriş yaptı. ‘My Mistakes Were Made For You’, ‘Standing Next To Me’, ‘Meeting Place’ ve ‘Black Plant’ gibi şaheserler ortaya çıkaran ikili, albümleriyle 60’ların havasını yakalamaya çalıştılar. Dinleyiciler ve eleştirmenler tarafından olumlu geri dönüşler almları da bunun bir göstergesi. Kronik mutsuzlara ve melankoliklere hitap eden şarkıları ile The Last Shadow Puppets, yeni albüm için kesin bir tarih belirlemediler. Ancak bildiğimiz şey şudur ki; eğer 2008 yılında çıkarttıkları ‘The Age Of Understatement’ albümünden bir adım daha önde ikinci bir albüm çıkartırlarsa, adlarını İngiltere Alternatif Rock müzik piyasasına yazdırmaları an meselesi. John Lennon ve Paul McCartney’e benzerlikleriyle dikkat çeken ikiliden yeni albümlerini heyecanla bekliyoruz. Takipte kalmakta yarar var!