S

on dönemde Taksim’in kültür-sanat alanında yaşadığı gerilemeye karşı olarak Kadıköy, yükselişe geçen semtler arasında. Son bir yıl içinde Kadıköy’deki mekan sayısında olan artışa rağmen belli alanlarda halen eksiklikler mevcut. Bu noktada geçtiğimiz pazar günü Kadife Sokak‘ta açılan ve çok amaçlı kullanıma olanak sağlayan BİNA başta Kadıköylüler olmak üzere tüm İstanbullular için güzel bir alternatif olacağa benziyor.

BİNA, görünürde alan açısından daha geniş bir yere sahip olmakla birlikte Arkaoda ile örtüşen niteliklere sahip. Bunun dışında en büyük artısı ise; mekanın orta katına yerleştirilen Bant Mag. Havuz. Genel hatları ile bahsedecek olursak Bant Mag. Havuzyönetimini Bant Mag.’in üstlendiği bir etkinlik alanı. Bu alan, sergilere, özel konserlere, performans sanatına, gösterim etkinliklerimize ev sahipliği yapmanın yanı sıra üretmek ve bunu başka insanlarla paylaşmak isteyenler için bir yuva olacak.

Bant Mag. Havuzgeçtiğimiz pazar günü açılışını, derginin birlikte çalıştığı 32 sanatçının işlerinden oluşan NO.1 isimli bir sergi ile açtı. NO.1 sergisi haftanın her günü 12:00 – 19:00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak. Bant Mag.‘in hayatımıza kattığı güzellikler çoğumuz için oldukça kıymetli. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da yaptıkları işleri heyecanla takip etmeye devam edeceğiz.

img_0700-1024x768

img_0646-e1476799792667

img_0713-1024x768