Amerika’da doğup altı yaşında Tayvan’a taşınan Josh Pan, üniversite için geldiği New York’ta kalmaya karar vermesiyle hayatında hep yeri olan müziğin, 2012 yılında prodüksiyon kısmı ile ilgilenmeye başladı. Herhangi bir plak şirketi ya da menajeri olmamasıyla kendi işini kendi gören insanlar grubuna giren Josh Pan, kimi sosyal platformların onu geleceğin Diplo‘su olarak adlandırması dışında hip-hop ve drum & bass beatlerinden etkilenen geniş çaplı müziği  ve tasarladığı artworklerle dinleyicinin gözüne girmeye başladı.

Janet Jackson, Azealia Banks, Kanye West ve Justin Timberlake gibi popüler isimlerin sample’larını temel alan  ancak kalitesinden ödün vermeyerek yeni şarkılar oluşturan Josh Pan , sample olarak kullandığı şarkılar dışında karanlık ve melankolik havasıyla yayınladığı çalışmaları sayesinde bir çok prodüktörün arasından sıyrılmayı başardı.

Josh Pan, geçtiğimiz ay beş şarkılık ilk EP’si ‘Pandora’s Box’u yayınladı. Ustaca kullanılmış basit beat’lerin piyano ve vokalle gösterdiği uyumun şarkısı “Anabelle” ile başlayan EP,  deneysel hip-hop havasına sahip “Blue Velvet” ile devam ederken tekrarlanan seslere kendinizi kaptırdığınız “I Miss You” ise yerinde ve minimal tavrıyla albümün en gözde şarkılarından oldu. Sona doğru yaklaşırken “What Doesn’t Kill You Fucks You Up Mentally” ile temposunu arttıran EP, favori gördüğüm “Thoughts On Death” ile Josh Pan‘ın karanlık yüzünü ortaya çıkartıp muhteşem bir kapanış yaptı.

Aynı  zamanda EP’de Brandy – The Boy Is Mine‘ın sample olarak kullandığı dansın dibine vurmanızı sağlayan bir bonus track yayınlandı.

EP sonrası hiç vakit kaybetmeden “Roses Are Dead” ve “Now You See Me” adlı iki yeni şarkı daha yayınlayan Josh Pan, uçlarda keyfini sürdüğü müzik zevkini dinleyici ile paylaşmaya hem kısa zaman içinde yayınladığı yeni şarkılarla hem de konserlerle devam ediyor ve gözden kaçmaması gereken isimler arasında yerini alıyor. Keyifle dinleyiniz.

FACEBOOK | SOUNDCLOUDJOSH PAN