U

zun süredir aile hayatının akıntısına kapılıp sessizliğe bürünen Amerikalı blues sanatçısı Jonny Lang, yoldaki 6. stüdyo albümünden “Stronger Together” isimli ilk şarkısını yayımladı.

“Ben 17 yaşındayken kesinlikle Jonny gibi çalamıyordum. Bakın görün, benim yaşıma geldiğinde nasıl olcak.” demiş B.B. King, Jonny Lang için. 90’lardaki genç blues gitaristlerinin ilk albümleriyle ünlü olma akımı, Jonny ile zirve yapmıştı. 15 yaşında çıkardığı ilk teklisinden bu yana başarısını istikrarlı bir şekilde sürdüren Lang, yeni şarkısı ‘Stronger Together‘ ile sevenlerini cezbedeceğinden şüphem yok. Ayrıca bu şarkı, Concord Records tarafından 8 Eylül‘de çıkacak yeni albümünden bir merhaba niteliğini de taşıyor.

Jonny Lang, Billboard‘la yaptığı röportajda ‘bayat’lığın kişiden kişiye farklı sınıflandırıldığını düşündüğünü ve neşeli diye nitelendirdiği yeni şarkısının müzik severler tarafından böyle anılmayacağını umduğunu da sözlerine ekliyor. Aynı zamanda neşeli bir şarkı yapmak için ilham perisinin pek ortaklıkta dolaşmadığını da itiraf ediyor. Lang’ı böyle bir şarkı yapmaya iten şey ise; çok sevdiği ailesi ve dostları. “Stronger Together“, tok sesli vokalin, nostalji yaptıran blues esintilerin ve Lang’in parmaklarının gitar tellerinde dans edişinin birleştiği mükemmel bir karışım. 

Jonny Lang’ın yeni şarkısı, tüm bu söylenenleri hak ediyor mu diye merak edenler aşağıya buyursun.