J

ack White’ın Nashville’de kurduğu el emeği göz nuru plak şirketi Third Man Records, sanatçının memleketi Detroit’te butik bir plak basım tesisi açacağını daha önce duyurmuştu. Dün kapılarını resmi olarak açan ve “en şaşırtıcı” plak basım tesisi olarak tanımlanan Third Man Pressing’i yakından görmek isteyenler için bir video tur yayımlandı.

Uzun yıllar Nashville’e demir attıktan sonra Detroit çıkarması yapan Jack White‘ın plak şirketi Third Man Records, bir yıldan kısa süredir 10.000 metrekarelik bir alanda butik plak basım tesisi açmak için çalışmalara başlamıştı. Dün resmi olarak kapılarını açam tesiste müşterilerin plak basım prosesini takip etmeleri için özel izleme alanları bulunmakta.

“Hayalimiz, insanların kayıtların nasıl basıldığını görebildiği ve anında satın alabildiği, dünyanın hiçbir yerinde olmayan bir tesis yaratmaktı… Third Man Records olarak amaçımız daha önce yapılmayan şeyleri denemek.” şeklinde açıklamada bulunan Jack White’ın konuyla ilgili olarak verdiği röportajı ve Third Man Pressing için hazırlanan video turu merak edenleri aşağıya alalım.