i

stanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), 2005 yılından beri İstanbul Caz Festivali’nin direktörlük görevini yürüten Pelin Opcin‘in 1 Şubat 2018 itibariyle dünyanın en kapsamlı caz festivallerinden Londra Caz Festivali’ni düzenleyen Serious’ın Programlama Direktörü olarak yeni göreve başlayacağını duyurdu.

İKSV tarafından 1994’ten bu yana gerçekleştirilen ve her sene Temmuz ayında cazın ve güncel müziğin saygın isimleri ve yeni projelerini müzikseverlerle buluşturan İstanbul Caz Festivali, 2018’de 25. yılını kutlamaya hazırlanırken gurur verici bir transfer haberini bizlerle paylaştı. 2005 yılından bu yana festivalin direktörlüğünü üstlenen Pelin Opcin, Şubat ayı başından itibaren dünyanın en prestijli caz etkinliklerinden biri olan Londra Caz Festivali‘ni düzenleyen Serious’ta Programlama Direktörü olarak görev alacak.

Bu açıklamanın ardından İKSV, Direktör Pelin Opcin ile Direktör Yardımcısı Harun İzer’in yönetiminde 25. İstanbul Caz Festivali program hazırlıklarının devam ettiğini ve tüm içeriğin önümüzdeki günlerde açıklanacağı bilgisini de bizlerle paylaştı. Ayrıca Pelin Opcin, 25. İstanbul Caz Festivali tamamlanıncaya dek İKSV’deki görevini eş zamanlı olarak yürütmeye devam edecek.

Kendisine şimdiden yeni görevinde başarılar diliyoruz.