Y

erli sahnemizin gün geçtikçe parlayan projelerinden biri olan Islandman, “Nightwind” isimli şarkısı ile SoundPicnic video serisine konuk oldu. Son dönemde trio olarak sergiledikleri canlı performansları ile ruhumuzu okşayan Islandman, bu sefer perdelerin arkasında ışık ve mapping oyunları eşliğinde karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl Danimarka merkezli Music for Dreams plak şirketinin bayrağı altında yayınladığı “Ağıt” isimli EP’si ile hem yerli sahnemizde hem de yurt dışında sesini duyurmayı başaran Tolga Böyük‘ün Erdem Başer ve Eralp Güven destekli Islandman projesi, şimdi de SoundPicnic video serisine konuk oldu. Hali hazırda yoğun emprovizasyona dayalı canlı müzikleri ile ruhumuzu besleyen Islandman, son olarak Babylon’dan Sadık Avcı‘nın ışıklarını üstlendiği DECOL‘un mapping’lerini yaptığı “Nightwind” şarkısına hazırlanan video ile bizleri selamlıyor. Merak edenleri hemen aşağıya alalım.

Merak ettim Islandman’ı dinlemek istiyorum diyenler, 2 Şubat Perşembe akşamı Zorlu PSM Studio‘da gerçekleşecek LOKALİZE etkinliğine katılabilirler.