İskeletor, nisan ortasında debut EP’sini Davulun Sesi Label’ıyla Türkiye’de yeni müziğin etrafında öbeklendiği Tektosagdan çıkartıyor.

Dinleyenler bu EP’de, daha önce internet üzerinden yayımlanan iskeletor müziğiyle ve önemli dubstep producer’larından Gantz‘ın’Afromax’ şarkısına yaptığı remix’le karşılaşacaklar. EP kapağının çizimi Mehmet Kösemen‘e ait.

[soundcloud url=”http://api.soundcloud.com/tracks/87090064″ params=”” width=” 100%” height=”166″ iframe=”true” /]

Iskeletor projesinden önce Hello Soviet adlı projesi ile üç sene kadar deneysel noise kayıtlar yapan müzisyen, Iskeletor projesi ile bir zamanların gabber ve hiphop‘ıyla bugünün trap ve bass müziği arasında bir yerlerde duruyor.

Hello Soviet’in iskeletinin gece dışarı çıkıp kulüplere dans müziğiyle saldırması mottosu İskeletor projesinin başlangıcı oluyor.

Eski alışkanlıklarla gelen sert, sample tabanlı çalışmalar, sevilen işlerden alınan yoğun ilhamlarla beraber her seferinde değişen trafikli şarkılarla  karşımıza çıkıyor. Kendisi bunda  -Dr. Huso‘dan, 2/5bz‘den ve Rammellzee başta olmak üzere – old scholl ve hiphop‘tan aldığı yönlenimin etkisine dikkat çekiyor. Iskeletor’un diğer şarkılarına buradan ulaşabilirsiniz

EP’nin tanıtımı cuma gecesi İstanbul’un ilk ve tek bass müzik kalesi olan Pixie Underground‘de gerçekleşecek.  Gece ile ilgili detaylara buradan ulaşılabilir. Haftasonu planını henüz yapmayanlar için güzel bir seçenek.