G

eçtiğimiz yıl kurulan Dijital Deneyimler Akademisi, genç potansiyellere özgün konularda eğitim olanağı sağlamak ve teknik imkanlar sağlayarak sektörden bağımsız kendi projelerini yaratmalarına destek olmak amacı ile eğitici seminer, kurs, workshop, sergi gibi etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Dijital Deneyimler Akademisi’nin takvimindeki sıradaki etkinlik ise 28 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek “Işık Operatörü Eğitimi” olacak.

Işığın gücü ve potansiyelini yeniden keşfedileceği eğitimde, Grand MA yazılımı ile elinizde bu gücün nasıl kontrol edileceği öğretilecek. Sektörün içinde olup olmamanın önemli olmadığı bu eğitimde Matthias Vollrath, 12 yılı aşkın ışık tasarım tecrübesi ile sahne için ışık tasarımı ve ekipmanların kullanımı ile ilgili temel bilgileri katılımcılara aktaracak. 2003 tarihinden bu yana Richie Hawtin için çalışan bir ışık tasarımcısı Matthias, bilgisayar ve lazer teknikleri kullanarak kendi dilince ışık gösteriler hazırlamakta.

 

┬®InmaMontePicante 08-01-16- _ISC9462

28 Haziran – 9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek “Işık Operatörü Eğitimi” ile katılımcılara sahne performansının tamamlayıcı parçalarından biri olan ışık hakkında temel bilgiler öğretilecek. Bu fırsatı kaçırmak istemeyenler ve daha detaylı bilgi almak isteyenler buradan devam edebilir.

┬®MatthiasLumpy 19-08-15 (2)

LOT 2 - MatthiasLumpy 07-01-16

┬®InmaMontePicante 08-01-16- _ISC9435