F

arklı enstrüman ve vokal kayıtlarından alınan sample’lar ile kendi kompozisyonunuzla internet tarayıcısı üzerinden müzik yapmak ister misiniz? Cevabınız evet ise VCS Film & Müzik Yapım Ailesi’nden yapımcı – yönetmen Cenk Kaptan’ın ve müzisyen Yasin Soyöz’ün birlikte geliştirdikleri Mixart, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bünyesinde barındırıyor.

Müzik ve video üretimi konusundaki birikimin dijital teknolojiyle aynı platformada birleştirilmesiyle ortaya çıkan Mixart, müzikseverlere hem görsel hem de işitsel alanda kişisel kompozisyonlarını oluşturmasına olanak sağlıyor. “Benim olayım biraz daha ciddi.” diyenlere ise kendini geliştirebileceği bir alan yaratıyor.

Kolayca müzik üretebileceğiniz Mixart platformuna buradan yaşayabilirsiniz.

Mixart nasıl çalışıyor?

Sanatçıların istediği bir şarkının hem video klibini hem de şarkının içinden seçilmiş enstrümanların ve vokallerin bir ölçülük döngüleri işitsel ve görsel olarak Mixart sisteminde yer alıyor. Kullanıcılar bu bir ölçülük döngüleri kendi beğenilerine göre düzenleyerek, orijinal şarkıyı anımsatan ama her biri birbirinden farklı versiyonlar oluşturabiliyor.

mixart

Mixart’ın içerisinde neler var?

Şimdiden 20 farklı enstrüman ve 21 müzisyen ile 3 ayrı şarkı üzerinde çalışan Mixart; kullanıcılar için, belirlenen orkestrayı yönetebildiği bir enstrüman, sanatçılar için ise, dinleyicileriyle klasik iletişim araçlarının ötesinde, yenilikçi bir etkileşim kurmanın alternatif bir yolu olarak öne çıkıyor.

Mixart’ın aynı zamanda Türkiye Girişimcilik Ekosistemi’nin, dünya müzikleri ve müzisyenleri için vizyon geliştiren yegane start-up projesi olduğunu da not düşelim.