[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]Malumunuz, Beat The Night ve FG 93.7 işbirliğinde 30 Ocak 2015 tarihinde ülkemizde ilk defa Garajistanbul’da konser verecek olan Amerakalı bol Grammy ödüllü deha prodüktör Skrillex‘in konserine hazırlıksız gitmek olmaz. İşte bu sebeple siz okurlara Skrillex hakkında bilmediğiniz gerçekleri derleyip toparladık.

 

1. Skrillex, Sonny John Moore ismiyle 15 Ocak 1988 yılında Los Angeles’ta doğdu. Skrillex mahlasını kendini yaratmış ve arkadaş çevresinde de bu isimle biliniyormuş. ‘Skril’ veya ‘Skrilly’ olarak da anılmış.

JAPAN_Skrillex110398[/vc_column_text][vc_column_text]2. Sorunlu bir çocukluk geçiriyor. Hatta bu yüzden liseden ayrılıp evde eğitim görmeye başlıyor. 16 yaşında evlatlık alındığını öğreniyor.

Skrillex_FallTOUR20130457[/vc_column_text][vc_column_text]3. İlk aldığı albümler, Marilyn Manson‘ın ‘Antichrist Superstar‘ albümü ve Nine Inch Nails‘ın ‘Broken‘ EP’si.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Antichrist Superstar[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]The_Broken_Wallpaper_by_GuRt1337[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1421061887901{margin-top: 50px !important;}”]4. Kendisinin en büyük müzikal tutkusu ve elektronik müziğe yönelmesini sağlayan Warp Records ve bünyesindeki müzisyenler. Özellikle Aphex Twin ve Squarepusher‘dan etkilendiği ve elektronik müziği sevmesinde büyük etkileri olduğunu sıkça dile getiriyor.[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]aphex-twin-electronic-beats[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]squarepusher[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text css=”.vc_custom_1421061942847{margin-top: 50px !important;}”]5. Skrillex mahlasından önce ‘Twipz‘ ismiyle ilk demosunu yapıyor. Orijinal olarak ilk resmi çalısması ise 2009 yılında kendi ismi Sonny ile Gypsyhook kısaçalarını yayınlıyor.

[/vc_column_text][vc_column_text]6. Elektronik müzik kariyerinden önce From First to Last adlı emo – post hardcore türünü icra eden bir grupta vokalist olarak müzikal kariyerine başlıyor. Bu grupla iki albüm yayınladıktan sonra “Gerçekten istediğim vokallik değil” diyerek gruptan ayrılıyor.

From First to Last[/vc_column_text][vc_column_text]7. İlk Ep’si “My Name is Skrillex” ile Skrillex kariyerine başlıyor. Bu EP’den yayımladığı “WEEKENDS!!!” şarkısıyla tanınıyor.

[/vc_column_text][vc_column_text]8. Asıl çıkışını Benny Benassi‘nin Cinema şarkısına yaptığı remix ile yapıyor. Bu remix kendisinin 54’üncü Grammy Ödülleri’nde En İyi Remix ödülünü kucaklamasını sağladı.

[/vc_column_text][vc_column_text]9. Scary Monsters‘ın “Bass droplarının bebekleri korkuttuğunu” söylerek bunun nereden geldiğini dile getirmiş.

[/vc_column_text][vc_column_text]10. 2011 yılında kaldığı otelde bilgisayarı çalınıyor ve bilgisayarda albümün demo kayıtları bulunduğundan dolayı ilk albümün çıkışı gecikiyor.

skrillex-alien-ride[/vc_column_text][vc_column_text]11. Bilim Kurgu sevdalısı, klasik müziksever, Disney’de kendi karakteri olan, saç modeliyle moda olan Skrillex dünya üzerinde tam bir ikon haline geliyor.

Skrillex_Italy_Cocoricco_2013526[/vc_column_text][vc_column_text]12. Skrillex kariyeri dışında Boys Noize ile Dog Blood ve Diplo ile de Jack Ü projeleriyle müzik üretimlerini çeşitlendirip, çalışmalarına tam gaz devam ediyor.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]