İngiltere semalarından müzik alemine katılan garip ve gizemli kişilik Jaguar Skills’in canlı izlenecek dj’ler sıralamasında en üst sıralarda olması kimseyi şaşırtmamalı. Kes–yapıştır tekniğiyle birden fazla şarkıyı tek bir kompozisyonda birleştirip mash-up ötesi üretim yapması en büyük artısı olarak söylemek mümkün.

Temelini hip hop ve grime müziği oluşturduğunu açıklayan bu tuhaf kişilik, tek bir tarza bağlı üretim yapmamakta. Bir anda son on yılın en popüler rnb şarkılardan essential mix yapop sonrasında funk klasikleri ile hip hop şarkılarını mash-up yaparak dinleyicileri hayretler içerisinde bırakabilir. Kâh underground çalışmaları piyasa şarkılarla mix’leyip herkese dans ettirir, kâh Michael Jackson anısına mixtape yapar, kâh dubstep ve drum and bass setleriyle ortalığı yıkar. Anlayacağınız üzere başlı başına standartların dışında bir dj ve performansçıdır. Ayrıca live performansları sırasında oldukça hareketlidir. Hiç durmadan sürekli mix’ler, keser biçer yapıştırır, paylaşır, akşamına gider Brixton Academy’de orta çaplı olay çıkartır, sonra evine döner radyolar için özel mixtape’ler, setler hazırlar.

Bu ilginç karakteri balaklava maskesiyle izleyecek olanlara özel tavsiyem; mutlaka ama mutlaka soundcloud’dan bir setini dinleyip öyle izlemeye gidin yoksa şaşkın bakışlar eşliğinde neler oluyor deyip bir noktadan sonra infilak edebilirsiniz.