Türkiye’de çok fazla rastlamadığımız Türk grubunun İngilizce şarkı söylemesi olayına geçtiğimiz Cumartesi Babylon’da rastladım. Arkadaşlarım gitmeden önce biraz bahsetti gruptan. Caz, funk ve soul kombinasyonu bir müzik yaptıklarını söylediler ve ben gizlice güldüm, çok uçuk kaçık olduğunu düşündüm. Meğersem yanılmışım. Babylon’a girdiğimizde çok büyük bir kalabalık vardı, sığmak oldukça zor oldu. Bunca insan bu grubu dinlemeye gelmişti, şaşırdım. Çalmaya başladıklarında da grubun çok kaliteli müzik yaptığını ve profesyonel müzisyenlerden oluştuğunu hemen anladım.

Grubun adı ‘Four’ in the pocket olsa da 5 kişiden oluşuyorlar. Vokalde Elif Çağlar, basta Alp Ersönmez, davulda Mert Önal, klavyede Çağrı Sertel ve saksafonda Toygun Sözen yer almakta. Gece boyunca hepsinin solosunu dinleme fırsatımız oldu ama benim kalbimi çalan klavyeci oldu. Grubu bir arada tutan kişi olmuş. Gece boyunca hepimizin bildiği popüler şarkıları kendi yorumlarıyla çaldılar, söylediler. Vokalin güçlü sesi ve arka vokale yardım eden erkeklerin armonik eşliği ile kulaklarımız açıldı ve yumuşadı.

Grup Ghetto, Nublu ve Babylon gibi yerlerde sık sık sahne alıyor ve müzik severler arasında tanınıyor. Tek sorunları bana göre kendi şarkılarını yapmıyo olmalarıydı, onun da cevabını bir kaç kuştan aldım, yakın zamanda kendi albümlerini çıkarmaya hazırlanıyorlarmış. Sabırsızlıkla bekliyorum bu albümü.