Eko’nun hikayesi dediğim aslında Devo Bekin yani Devran Bekin’in hikayesi. İnsanın çocukluğuna dair aklına gelen her detay, her çizgi ve her yüz şimdi karşılaştığı yüzlerden binlerce kez daha katlanılabilir geliyor. Çoğunu özlemle en derinimizde hissediyoruz. Devo da onlardan biri işte.  Hemen kendisi hakkında fikir sahibi olayım derseniz EP’sine şuradan ulaşabilirsiniz.

Producer From Anatolia” yazıyor facebookunda. Üflediği ney ve her tür ritme katabildiği etnik doku Devo’nun farkını ortaya koyan detaylardı. Kendisi malesef Kasım ayında aramızdan ayrıldı. Geride Misfits EP’si kaldı. Mistifs evet, karşımda olsaydı “genciz ya biz!” derdim. Fakat her şey bu kadarla kalmadı ve Devo Bekin’e dair haberler çok uzaktan, San Francisco’dan geldi.

Müzikle ilgili kurduğu tüm hayalleri ve öğrenmek istediği her şeyi San Fransisco’da Pyramid Music Production okulunda öğrenerek ülkeye dönüş yapan Devo son hız bir EP yayınladı ve daha sonra performansını çeşitli mekanlarda sergilemeye başladı.  EP’sinden glitch hop, dubstep ve drum&bass tarzında örnekler duyabileceğiniz Devo çok yetenekli olmasının yanında “hep gülen adam” olarak kazındı aklıma.

10 Mart 2014’te oldukça ilginç bir olay gerçekleşti. Amerika’dan Devo için bir albüm geldi. San Fransisco’dayken tanıştığı Zaak Kerstetter, aka Zenotope adlı bir başka öğrenci bir albüm yayınladı. Albümde her şarkıda Devo Bekin adını görmek mümkün çünkü Devo, albümün yapım aşamasında Zaak’a oldukça büyük katkı ve yardımlarda bulunmuş. Albümü aşağıdan dinleyebilir, Zaak’ın Devo hakkında yazdığı yazıyı buradan görebilirsiniz.