Televizyonda dizilerin ve filmlerin başlangıcındaki uyarılar gibi bir uyarı koymak istiyorum bu yazıya, eğer Daughter hiç dinlemediyseniz ve son zamanlarda bir kalp kırıklığı yaşamışsanız yavaşça bu sayfayı kapatın. Ya da kapatmayıp usulca kanınıza işleyen mükemmel müzikten habersiz kalmayın ama hüzünden ölün. Son olarak benim gibi self-torture tarzı melankoliğe boğulmuş şarkıları çok seviyorsanız hem çok sevinin hem çok üzülün.

İngiliz grup aslında kariyerine solo olarak başlayan Elena Tonra ile ona daha sonra katılan gitarist  Igor Haefeli ve baterist Remi Aguilella’dan oluşuyor. 2011’de çıkardıkları tadımlık ‘His Young Heart’ adlı ilk EP’lerinden sonra çok bekletmeyerek aynı yıl ‘The Wild Youth’u da yayımlıyorlar. Melankolinin doruklarındaki bu EP’lerinin en çok bilinen şarkılarından biri olan ‘Smother’ ı bir ayrılık şarkısından çok bir içsel çöküş, kendi içine negatif yönden bakış diyerek açıklıyor Elena Tonra ve bu çöküşün en mükemmel yanının müzikle olduğunu hatırlatıyor. Sırada ise sabırsızlanarak beklenen 18 Mart tarihinde yayımlayacakları ‘If You Leave’ adlı albümleri var. Bu albüm haberinden sonra bu yazının ikinci ve asil müjdeli duyurusu olarak belirtmek istiyorum ki Daughter 2 Nisan’ da Istanbul’da ilk konserlerini verecek (Alkış ve sevinç çığlıkları vs.). Hep beraber ağlayalım bir yandan da sevinelim diyorum! Biletimi ilk çıktığı anda alacağım ve sizlere de gelmenizi tavsiye ediyorum.

Bu kadar müjdeli haber üstüne o zaman hep birlikte önce yeni albümleri için 18 Mart’ı sonra ise bana göre  heyecan verici olacak konserleri için 2 Nisan’ı bekliyoruz.