Önce The Beach Boys’u ardından The Kinks’i ve Ramones’u karıştırıp üzerine 50’lilerin doo wop’unu ekliyoruz ve ortaya çıkan Best Coast’un sımsıcak müziği oluyor. Grubun bel kemiği Bethany Cosentino, surf rock ve lo-fi türünde yaptığı parçalarla yeri geldiğinde “basit müzik, herkes yapabilir” eleştirilerine maruz kalsa da Pocahaunted döneminden beri güzel işlere imza atmaya devam etmekte.

Bugüne kadar internetten yayınladığı şarkılarla hatrı sayılır bir kitle edinen Best Coast, 2010 yılında ilk albümünü çıkardı ve yerini sağlamlaştırdı. “Crazy for You” adını verdikleri ilk albüm toplamda 40 dakika süren ve dinleyenleri hiç sıkmayan bir sound’a sahipti. Ayrıca kritiklerden de tam not alan grup 2012’de “The Only Place” adını verdikleri ikinci albümleriyle yerini daha da sağlamlaştırdı.

Grup şimdi ise karşımıza “Fade Away” adını verdikleri EP’leriyle çıkıyor. Karakteristik sound’undan vazgeçmedikleri, garage-rock ile surf rock’ı birleştirdikleri bu mini albüm,  sevenlerini oldukça mutlu edecek cinsten. Eğer Wavves, Dum Dum Girls ve Vivian Girls seviyorsanız bu EP kaçmayacak cinsten.

Facebook / Twitter / YouTube

‘I Don’t Know How’:

‘This Lonely Morning’: