K

ariyerinin en başarılı senesini yaşayan Murat Kılıkçıer’in projesi In Hoodies, 2016’yı bienal tadında bitirecek.

Bu sene çıkardığı debut albümü A Lunar Manouevre ile hayatımıza giren In Hoodies, bizi sadece müziği ile etkilememekte kararlı. Yılın son çeyreğini resmen solo bir bienal tadında bitirmek isteyen Murat Kılıkçıer’in projelerini anlatmakta fayda var.

1. Debut albümünün hızını alamayan In Hoodies, sonbahara yeni bir tat bırakmak adına “Frankie” adlı bir single yayınladı. Kanımca şu ana kadar ürettiklerini geride bırakan yeni single’ı fırtınanın yaklaştığını çıtlatır gibi. Dinlemek isteyenler aşağıya alalım.

2. Salon IKSV Konseri // 23 Kasım Çarşamba

Salon’a konuk olacak In Hoodies, yerli sahnenin önde gelen isimlerin misafirliği ile debut albümünün tamamını bizi atmosferik bir gecede gözler önüne serecek. Misafir listesinde Feryin Kaya Todd Gibson, Çağrı Sertel, Gülşah Erol,Murat Yakupoğlu, Ağaçkakan (M4NM – roadside.picnic), Eray Düzgünsoy (Müzik Hayvanı – Yakaza Ensemble), İdil Meşe, Da Poet, Güneş Akyürek (Ponza) ve Mert Ulu bulunuyor.

3. A Lunar Manouvre: CHRONICLES // 23 Kasım 2016

Salon IKSV konseri öncesinde ve gece boyunca Sadi Güran, Ethem Onur Bilgiç, Esk Reyn, Furkan ‘Nuka’ Birgün, Alex Senna, Mia Miette, Emir Özşahin, Mert Tügen, Murat Güzelgün, Deniz Bankal, Goldie Bold, Fırat İtmeç, Eda Noy, Tuğba Güler, Volkan Şeker, Gizem Oktay, Gözde Ulukan, Güneş Akyürek, Baran Kurtoğlu, Büşra Üzgün, Betül Sayınta, Yiğitcan Bolcan, Barış Yavuz, Ceren Ata, Artemis Günebakanlı gibi sanatçıların albüme ilişkin farklı formlarda eserlerinin sergileneceği bir etkinlik.

4. STILLS*//

Artemis Günebakanlı’nın A Lunar Manouvre’da yer alan her şarkı için çektiği fotoğrafların bir kitapçık haline getirilmesi. Kitapçık başta Salon olmak üzere bir çok noktaya bırakılacak ve online formatta yüklenecek.

5. Z- Axis – The Vibe Remix

In Hoodies’in The Vibe parçasını remiksleyen Z-Axis’in çalışması Partapart tarafından yayınlanarak, streaming servislerine yüklenecek. Şimdilik buradan dinleyebilirsiniz.