Sanal bebekler sosyalleşmek için yeterince creepy varlıklar değilmişçesine çıkarılan Furby’leri hatırlıyor musun 90’lar çocuğu okuyucu? [Bu arada eğer gerçekten bir 90’lar çocuğuysan ve başlığın hangi filme gönderme olduğunu anladıysan seni tebrik ediyorum.]

Uzun süre konuşulmayınca küsen, yemeği gece geç yedirince sabahına hastalanan, etrafında çok bağrış çağrış olup kendisine ilgi olmayınca içine kapanıp birkaç gün daha yüz vermeyen bir ?’nin [furby’yi tanımlamak için uygun kelime nedir hakikaten] kaprisleri uğruna ne maymun hallere düştüğümüzü unutmak pek mümkün değil. Tüm çabaların nihai amacı da aman furby’miz bizi sevsin de o anlaşılmaz abidik dilinde 2 kelime fazla söylesin, aman sosyalliği düşmesin de karşı cins furby’le karşı karşıya koyunca muhabbet aksın biz de play date ayağına milletle görüşelim falanlar.. Bugün bütün bir nesil sırf kimsenin nazını çekmeme adına ne ilişki ne fazla samimi akraba kaldıramaz haldeyse bunun sorumlusu önce o furby’nin öngörüsüz programcıları, sonra da çocuklarına canlı köpek yerine kıçıkırık furby alan ailelerdir. .. 🙁

Yazarın kendi hayatından izler taşıdığını katiyen çaktırmamış olduğu bu isyan paragrafının ardından furby’lerin müzik blog’unda ne işleri olduğuyla devam edebiliriz.

Kişilikleri itibariyle dişisiyle erkeğiyle gerçek birer diva olan furby’ler sonunda kendileri için uygun kariyere eğilmiş haldeler.

İsveçli William KW, yaklaşık 7-8 aydır Furbyliving isimli blog’unda #albumkapagindakisarkicilarifurbyledegistirmekeyfi’cilik oynuyor. Ne Hasbro, ne de el attığı albümlerdeki ekiplerlerla alakası olmayan William KW’nun işleri kafadaki olumsuz furby kodlarını silebilecek güçte olduğundan birkaç örnek paylaşalım istedik.

furby - lana del rey

[[Lana Del Rey – Born to Die]]

furby - adele - 21

[[Adele – 21]]

furby - ellie goulding - hallycon

[[Ellie Goulding – Halcyon]]

furby - justin timberlake - the 20 20 experience

[[Justin Timberlake – The 20/20 Experience]]

 

furby - rihanna - rated e

[[Rihanna – Talk That Talk]]

furby - bjork

[[Björk – Homogenic]] – buradaki göğüs kıllarına 2-3 dk gülmüş olabilirim.

furby - katy perry - california girls

[[Kary Perry – Teenage Dream]]

furby - justin bieber - believe

[[Justin Bieber – Believe]]

furby - beyonce - i am

[[Beyonce – I Am… Sasha Fierce]]

furby - christina aguilera - bionic

[[Christina Aguilera – Bionic]]

furby - britney spears - in the zone

[[Britney Spears – In the Zone]]

furby - nicki minaj - pink fridat

[[Nicki Minaj – Pink Friday]]

İnsanda Itunes’unun artwork arşivinizi çok daha eğlenceli alternatiflerle değiştirme hevesi uyandıran bu işlerin daha fazlasını görmek isterseniz Furbyliving’in blog‘una, twitter‘ına, facebook‘una ya da instagram‘ına bakabilirsiniz.

Aranızda köfte ve hoşçakalın demek, bir de mobilya ismi telaffuz edebilmek dışında isveççe bilen varsa onlar da mail yoluyla kendisine ulaşıp bizim adımıza komisyon rica edebilirler.

U-nye-way-loh-nee-way!