P

lak rüzgarının yeniden şiddetle esmeye başlaması ve 2017’de pazarın 1 milyar dolara ulaşması bu alanda yapılan yatırımları da arttırdı. 20 yıl sonra plak satışlarının yeniden zirveye çıkması, turntable ihtiyacını da arttırdı. Bu yüzden peşi sıra günümüz teknolojisi ile geliştirilmiş yeni nesil turntable’lar üreticiler tarafından çeşitli yollarla tanıtılmaya başlandı. Buna en son örnek ise Yves Behar tarafından tasarlanan ve “ilk akıllı turntable” olarak tanıtılan ‘LOVE’ oldu.

Yeni nesil turntable LOVE, özelliklerini üç başlık altında topluyor: “Sadelik”, “Mobil Uygulama ile Kontrol” ve “Bağlanabilirlik”. LOVE’un en çarpıcı ve diğer turntable’lardan ayıran özelliği tasarımında kullanılan akıllı başlık sayesinde mobil uygulama ile uzaktan kontrol edilebiliyor olması. Ayrıca LOVE bu başlık sayesinde, herhangi bir bluetooth özellikli kulaklığa ya da stereo sisteme bağlanarak ses çıkışı sağlayabiliyor. Aynı şekilde Wi-Fi özellikli çoklu ses sistemlerine de LOVE ile kolaylıkla bağlanmak mümkün.

Önümüzdeki ay piyasaya çıkacak olan LOVE turntable’ı hakkında daha fazla bilgi almak ve lansman öncesi indirimden yararlanmak için buradan yolunuza devam edebilirsiniz.