M

üzik dünyasından beyazperdeye olan geçişlere alışığız, fakat Oscar‘a aday olmuş ve bir çok ödül kazanmış bir Hollywood yıldızının oyunculuk kariyerini bırakarak müziğe odaklanması pek sık rastlanan bir durum değil. Bu yüzden oyuncu/müzisyen Juliette Lewis için çekilen “Hard Lovin’ Woman” isimli belgesel, dikkatimizi çekti. Tribeca Film Festivali’nde dünya galası yapılan belgesel, temmuz ayında Red Bull TV’de (www.redbull.tv) gösterilecek.

Oyunculuk kariyerinie 80’li yılların sonunda TV dizileri ile paylayan fakat asıl olarak ismini 1991 yapımı Martin Scorsese’nin ’Cape Fear’ filmindeki ‘Danielle Bowden’ karakteriyle duyuran Juliette Lewis, bir yıl sonra Woody Allen’ın ’Husbands and Wives’ filmindeki rolüyle Hollywood yıldızları arasına girdi. 70’e yakın yapımda rol alan Juliette Lewis’in Hollywood’dan rock yıldızlığına uzanan sıra dışı hikayesini anlatan “Hard Lovin’ Woman” belgeseli Red Bull TV’de yayınlanacak.

Juliette Lewis

Hard Lovin’ Woman” belgeseli ismini, Juliette Lewis’in 2009’da kaydettiği bir rock parçasından alıyor ve oyuncunun aktrislik kariyerinin olgunluk döneminde ilk aşkı müziğe odaklanmasını anlatıyor. Belgeselde, 2003’te kurulup üç albüm çıkardıktan sonra 2009’da dağılan Juliette and the Licks grubuna, Lewis’in 2015’te grubu yeniden bir araya getirerek Los Angeles’taki El Rey Theatre’da verdikleri unutulmaz konsere ve Lewis’in müzik kariyerine dair ilginç detaylar yer alıyor.

Red Bull TV ve UX Entertainment prodüksiyonu olan “Hard Lovin’ Woman”, temmuz ayında www.redbull.tv üzerinden izlenebilecek.