Lykke Li – “Gunshot”

5/6 Mayıs’ta LL/Atlantic etiketi ile yayımlanacak 3. albümü ‘I Never Learn‘ için beklemede olduğumuz Lykke Li,  “No Rest for the Wicked” ve “Love Me Like I’m Not Made of Stone” şarkılarının ardından dün yeni albümünden ‘Gunshot‘ adlı şarkısını da bizlerle paylaştı. ‘Gunshot’ adına açılan bir websitesinde sözleri ile servis edilen albümün 3. single’ı, aralıklı davul sesleri ve genelinde mid-tempo ilerleyen bir formda karşımıza çıkıyor. Bir an önce şarkıyı dinlemek isteyenler, ‘Gunshot’ tam şuradan ulaşabilirsiniz!

Twin Shadow – “To The Top”

Geçtiğimiz yıl adını UNDER THE CVRS adını verdiği projesi ile sıkça duyuran George Lewis, Jr. aka Twin Shadow, yeni albüm çalışmlarına başladığı için bir süredir sessizdi. Bu sessizliğin peşinden ne çıkar diye beklerken Lewis bugün ‘To The Top‘ adındaki yeni şarkısını bizlerle paylaştı. 80’ler tarzı hafif alkış temposunda salınımlı dans yapmak için ilk sırada seçilebilecek yeni Twin Shadow şarkısı için sizleri aşağıya alalım!

Lana Del Rey – “West Coast”

Yine bol haberli bir haftaya giriyoruz herkes hazır olsun diyerek falcılık yapar ve haberimi veririm. Albümleri, şarkıları bir içim su, canlı performansları da çöp olan Lana Del Rey yepyeni bir single yayınladı!

West Coast‘ adındaki single’ı görür görmez, Tupac Shakur‘a bir gönderme mi acaba diye merak ettim ama öyle bir bilgi yok. Daha önceden duyurduğumuz gibi Ultraviolence adlı yeni Lana Del Rey albümü, The Black Keys‘den Dan Auerbach‘ın izlerini taşıyacak. Henüz albümün zamanıyla ilgili bir bilgi olmasa da heyecanlar dorukta.

Yeni şarkı için kötü yorum yapmak yersiz olacak. Önceki Lana Del Rey albümlerini aratmayacak bir şeyler geliyor gibi hissedebiliriz

Four Tet – “Sext”

İngiliz prodüktör Kieran Hebden, aka Four Tet, sürpriz işlerle karşımıza çıkmaya devam ediyor! Bu hafta kendi dükkanı Text label etiketi ile yeni bir üçleme hazırlığında olduğunu duyuran Hebden, bir tanesini tanınmayan bir prodüktör olan Taraval tarafından hazırlanan şarkısının yanı sıra iki kendi üretimi olan Percussions ismini verdiği yeni şarkılarını görücüye çıkardı. İki gün önce ‘Blatant Water Cannon‘ adını verdiği ilk şarkısını soundcloud üzerinden birlerle paylaşan Hebden, dün ‘Acii Bot‘u servis ettikten sonra bugün de tahmin edilebileceği gibi üçlemenin son şarkısı ‘Sext‘ i bizlere sundu.

Solomun – “Samson”

Almanya elektronik müzik sahnesinin ağır toplarından biri olan ve house müziğin en önemli temsilcilerinden Solomun, 14 Nisan’da Diynamic Records etiketi ile çıkan ‘Samson‘ adlı EP’sine adını veren şarkısını soundcloud üzerinden bizimle paylaştı. Kesik ve derin vuruşları barındıran alt yapısına etnik bir vokal ekleyen Solomun yeni şarkısını merak edenleri aşağıya alırken kendisinin 16 Mayıs‘ta indigo kabinine geçeceğini hatırlatalım!

Chvrches – “We Sink” (The Range Remix)

Geçtiğimiz yıl yayımlanan ilk stüdyo albümü ‘The Bones Of What You Believe‘ ile yılın başarılı işlerinden birine imza atan İskoç synth pop triosu Chvrches, bir süredir yeni label’ındaki artislerin çalışmalarına odaklanmıştı (Şekil A). Grup, James Hinton, aka Th Range ile Amerika turuna çıkmaya hazırlanırken ‘The Bones Of What You Believe’ albümübndeki şarkıları da elden geçirip remix versiyonları hazırmış. Grup, The Rance’in ‘We Sink‘ şarkısına yapılan remix’i dün soundcloud üzerinden bizlerle paylaştı. Merak edenleri aşağıya alalım!