The Horrors – “So Now You Know”

5 Mayıs’ta XL etikedi ile 4. stüdyo albümü, ‘Luminous‘, yayımlanacak olan İngiliz grup The Horrors, ‘I See You‘nun ardından yeni albümünden ikinci single’ı ‘So Now You Know‘u klipleyip bizlere servis etti. Grubun mistik duruşlu vokalisti Faris Badwan‘nın baş rolde olduğu klip, Amerika çölünde tezat görüntüler içinde karşımıza çıkıyor. Mayıs ayının beklenen albümleri arasında yer alan Luninous’dan yenilikleri takip etmek isteyenleri aşağıya alalım!

Chet Faker – “1998”

Geçtiğimiz hafta merak beklenen ilk debut albümü, ‘Built On Glass‘, yayımlanan Chet Faker, yeni albümünden ‘1998‘ adlı şarkısına çekilen video klibi bizlerle paylaştı. Yönetmenliğini Domenico Bartolo‘nun yaptığı video klibin illüstrasyon tasarımını ile Gree Lee‘e ait. Faker’ın yeni şarkısında 80’lerin pop merkezinden tuttuğu çizgisi vokal odaklı melankolik bir havaya sahip. Chet Faker’ın yeni albümü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız sizleri şuraya. Yok ben izleyip kaçacağım diyenleri ise tam aşağıya alalım!

Yuck – “Southern Skies”

Geçtiğimiz günlerde Salon İKSV‘de konser veren 90’lı riff’lerin grubu Yuck, dört şarkılık, Southern Skies adını taşıyan bir EP yayınladı. EP genel olarak Yuck müziğinden uzak, biraz daha dream-pop’a ve shoegaze’e yakın düzenlemeye sahip. Aslında kısa süren bir bahar EP’si diyebiliriz. Yuck’ı ben bu tarzlarıyla daha çok sevdim. Slowdive‘ı andıran vokaller ve riff’lerle Southern Skies sanki Yuck’ın bundan sonra ilerleyeceği çizgi için önizleme oluşturuyor (umarım öyledir!). EP’de Set In Motion adını taşıyan şarkıda gruba Sebastian Fors eşlik ediyor. Farklı ama dinlemesi keyifli bir şarkı olmuş. Ve şahsen en beğendiğim şarkı Southern Skies, zaten haberimiz de o şarkıyla ilgili;

EP’nin adını taşıyan şarkı Southern Skies için Jacob Perlmutter oldukça minimalist bir klip çekmiş. İzlerken ne kadar az gök yüzüne baktığınızı düşünebilirsiniz. Klip Roma’nın tepesinde süzülen kırlangıçları takip ediyor. Kameralar sabit, gök yüzü ve kırlangıçlar değil. Aynı zamanda Colosseum’u ve bir adet dönme dolabı da göreceksiniz. Hem bu içten videoyu hem de Southern Skies EP’sini aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Sam Smith – “Make It To Me” 

İngizlizlerin son dönemde genleriyle gurur duyduğu isimlerin başında gelen Sam Smith, 24 Mayıs’ta Capitol Records etiketi ile ilk albümü, ‘In the Lonely Hour‘u bizlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İlk çıkışını Disclosure’un ‘Latch‘ şarkısına eşlik ederek yapan BBC Sound of 2014 ödüllü Smith, youtube video kanalı VEVO’nun ‘UK LIFT‘ projesi kapsamında yanına Disclosure kardeşlerden Howard Lawrence‘i alarak yeni albümünün Deluxe Edition’nında bulunan ‘Make It To Me‘ adlı şarkısını piyano eşliğinde seslendirmiş! İstanbul’un üstünde kara bulutlar dolaşırken iyi bir fon şarkısı olmaya aday bu videoyu izlemek isteyenleri aşağıya alalım!

Future – “I Won” (Feat. Kanye West) 

Geçtiğimiz hafta yeni albümü ‘Honest‘ dan 6. single’ını (evet doğru) bizlerle paylaşan Future’ın hafta başında da MTV üzerinden tüm albümünün stream versiyonuna sitemizde yer vermiştik. Daha önce Pharrell Williams ve Pusha T‘nin eşlik ettiği ‘Move That Dope‘ ve ‘Covered N Money‘ şarkıları klipleyen Future, şimdi de Kanye West iş birliği ile hazırlanan ‘I Won‘ isimli şarkısına çekilen video klibi bizlere sundu. Kumsalda geçen siyah beyaz video klibin yönetmenliğini ise Hype Williams yapıyor. Merak edenleri aşağıya alalım!